Ana sayfa Global Haberler Netmarble, KungFu Factory’i Satın Aldı!

Netmarble, KungFu Factory’i Satın Aldı!

78
netmarble-kung-fu-factoryi-satin-aldi

Netmarble, KungFu Factory’i Satın Aldı! Netmarble, WWE: Champions dan tanıdığımız Kung Fu Factory’nin çoğunluk hisselerinin satın aldığını duyurdu. Satın alma sonrasında Kung Fu Factory, Netmarble’ın ABD markası olan Netmarble ABD’nin yan kuruluşu olarak çalışmalarına devam edecek. Öte yandan iki firma geçtiğimiz aylarda açıklanan NBA Ball Stars üzerinde çalışmalarını da sürdürüyor.

netmarble-kung-fu-factoryi-satin-aldi-2

Kung Fu Factory CEO’su ve kurucusu Ricci Rukavina satın alma sonrasında açıklamalarda bulundu. Açıklamasında, “Kung Fu Factory, milyonlarca oyuncunun sahip olduğu ana akım mobil oyun deneyimini destekleme başarısı ile resmi olarak Netmarble ABD ailesinin parçası oldu. Bu durumdan mutluluk duyuyoruz” şeklinde sözlere yer verdi. Ayrıca Rukavina, “NBA Ball Stars için büyük bir lansman hazırlığındayız. Netmarble ABD ile muhteşem gelecek yaratmayı dört gözle beklemekteyiz” sözlerine ekledi.

NBA Ball Star oyunu Netmarble ABD markasının yayınlayacağı ilk oyun olma özelliğini de taşıyor. NBA’de yer alan oyuncuların bulunduğu mobil oyun için şirket NBA ve Ulusal Basketbol Oyuncuları Derneği ile de birlikte çalışıyor.

Satın alma sonrasında Netmarble ABD Başkanı Simon Sim de açıklamalarda bulundu. “Kung Fu Factory, NBA Ball Stars prodüksiyonunda muazzam bir ortak. İlk yayın projemiz için oluşturdukları vizyon inanılmazdı” şeklinde sözlere yer verdi. Konuşmasının devamında ise “Böylesine etkileyici çalışma portföyüne sahip bir geliştirici ile çalışmanın heyecanını duyuyoruz. Batı’daki yayıncılığı yeteneklerimizi geliştirmek ve genişletmeye devam etmek için dört gözle bekliyoruz” dedi.

Netmarble, KungFu Factory’i Satın Aldı! Ancak satın alma işleminin resmi açıklamaları konusunda her iki taraftan da henüz bir açıklama yapılmadı. İlerleyen günlerde konu ile ilgili resmi açıklamalarında yapılması bekleniyor. Netmarble ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.