Ana Sayfa Global Haberler Netmarble, Kabam’ın Marvel Contest of Champions Stüdyosunu Tamamen Aldı.

Netmarble, Kabam’ın Marvel Contest of Champions Stüdyosunu Tamamen Aldı.

2610
Netmarble, Kabam'ın Marvel Contest of Champions
Netmarble, Kabam'ın Marvel Contest of Champions stüdyosunu satın aldı.

Netmarble, Kabam’ın Marvel Contest of Champions stüdyosuyla ilgili bir açıklama yaptı. Güney Koreli Netmarble Games, bugün Kabam’ın yüksek değerli varlıklarının satın alımının tamamlandığını duyurdu. Bir önceki açıklamada, anlaşmanın Marvel Contest of Champions’ı yapan Kabam Vancouver stüdyosunu kapsadığı söylenmişti. Tüm takım 180 kişilik yapımcı ekibinden oluşuyor. Netmarble ayrıca Kabam’ın San Fransisko’daki merkezini 20 çalışanıyla birlikte, Kabam Austin’de yer alan müşteri destek departmanını da 40 kişiyle birlikte şirketine dahil etti.

Kabam Games’in yeni CEO’su Tim Fields, Netmarble tarafından alınan Kabam Games’in tamamen bir iştirak olarak yoluna devam edeceğini açıkladı. “Kabam’ın yeniden canlanmasıyla ilgili heyecan duyuyoruz”.

Satın almayla birlikte Netmarble oyun portfoyünü Kabam’ın Marvel Contest of Champion oyunuyla büyütürken, App Store ve Google Play’deki top 10 kazanç listesindeki yerini, 500 milyon dolarlık geliriyle ve 2017’nin ikinci çeyreğinde açılması planlanan Transformers: Forged to Fight ile sağlamlaştıracak gibi gözüküyor.

Netmarble, Kabam'ın Marvel Contest of Champions
Netmarble, Kabam’ın Marvel Contest of Champions Stüdyosunu Tamamen Satın Aldı.

Netmarble Games Global Şefi Seungwon Lee, yaptığı bir açıklamada “Kabam’ın Netmarble Ailesi’ne katılımı bizi heyecanlandırıyor, mobil oyunlar pazarındaki başarısını destekleyerek başarının devam etmesini sağlayacağız” diyor. “Satın alma kararının çok iyi olduğunu düşünüyorum. Kabam’ın kanıtlanmış başarısı ikonik eğlence markalarının oyunlarıyla, teknolojisiyle ve son derece yetenekli yönetici takımıyla artıyor. Netmarble’ın batı marketindeki genişlemesini Kabam ile yaptığımız başarılı birliktelikle devam ettireceğiz”

Satın alma sürecinde Bank of America Merrill Lynch finansal danışman olarak hizmet verirken O’Melveny & Myers, LLP legal danışman olarak Kabam’a, Inc. Ropes & Gray LLP de Netmarble Games’e legal danışman olarak hizmet verdi. Netmarble, Kabam’ın geniş bir bölümünü, Los Angeles’taki, James Cameron’un Avatar filminin MMO mobil oyunu ile henüz ismi açıklanmayan bir oyun üzerinde çalışan, stüdyosunu halen satın almadı.

Netmarble, Kabam'ın Marvel Contest of Champions
Marvel Contest of Champions karakterleri

Kabam’ın bir bölümü olarak bilinen ve bağımsız bir şirket olarak çalışan Aftershock, henüz Netmarble’ın altında değil. Netmarble 3500’e yakın çalışanıyla Güney Kore merkezli bir mobil oyun yapımcısı. Marvel Future Fight şirketin en büyük oyunu olarak gözüküyor. Kabam’ın yeni CEO’su, Netmarble’ın Marvle Future Fight oyununun Güney Kore’de çok yüksek bir kitleye sahip olduğunu belirtirken, dünyanın geri kalanını Kabam’ın Marvel Contest of Champions oyunu kapsıyor diyor.

Kabam Games’in satın alınma tutarı şimdilik açığa çıkmadı. Özellikle Aftershock ile ilgili müzakerelerin devam ettiği ve Aftershock’un da Netmarble’a katılımıyla Kabam’ın tamamen satışının söz konusu olacağı gelen haberler arasında.