Ana sayfa Türkiye'den Haberler Netmarble, Doğuş Teknoloji ve n11 Oyun Ekosistemi Kuruyor!

Netmarble, Doğuş Teknoloji ve n11 Oyun Ekosistemi Kuruyor!

140
netmarble-dogus-teknoloji-ve-n11-oyun-ekosistemi-kuruyor

Netmarble, Doğuş Teknoloji ve n11 Oyun Ekosistemi Kuruyor! Güney Kore merkezli oyun geliştiricisi Netmarble, n11.com ve Doğuş ile iş birliği yaparak mobil oyun ekosistemi kurmaya hazırlanıyor. Bu ortaklık için hazırlanan dört farklı başlıktaki mentörlük programı kapsamında gençler için iş modeli oluşturma, büyüme stratejisi, oyun trendleri, görsel, UI tasarımı, kodlama, oyuncu deneyimi tasarımı, oyun içi metrik geliştirme ve oyun ekonomisi gibi konularda çeşitli eğitimler verilecek.

Hızlı bir şekilde gelişimini sürdüren oyun ekonomisinde yıl başından beri satın alma, ortaklı gibi işlemler gündem olmaya devam ediyor. 2020 yılı içerisinde 44,1 milyar mobil oyun indirildiği analistler tarafından açıklanırken 2,7 milyar kullanıcının oyunlara toplamda 77,2 milyar dolar harcadıklarını da ekledi. Ülkemizde hyper casual ve casual oyun kategorisindeki yükseliş oyun stüdyo sayılarını da çift basamaklı hanelerden dört basamaklı sayılara doğru yükseltti.

netmarble-dogus-teknoloji-ve-n11-oyun-ekosistemi-kuruyor-2

Dünyanın yanı sıra ülkemizde de hızla gelişen mobil oyun sektöründe yeni adımlar ve ortaklıklarda gündeme gelmeye devam ediyor. Netmarble Türkiye, n11.com ve Doğuş Teknoloji güçlerini birleştirerek ülkemizde sektörde olduklarını açıkladı. Türkiye’nin oyun sektöründe daha fazla söz sahibi olması için hayata geçirilen ekosistem, gençlere mentörlük eğitimi 4 ana başlık altında verilecek eğitimler ile sağlanacak. Bu eğitimler ve seminerlerin birçoğu Netmarble Türkiye tarafından verilecek.

Netmarble, Doğuş Teknoloji ve n11 Oyun Ekosistemi Kuruyor! Oyun geliştirme safhasında ise Doğuş Teknoloji ile Netmarble eğitmenleri katılımcılar için proje yönetimi, oyun geliştirme, kaynak yönetimi, SDK entegrasyonları ve stüdyoları destekleyen yazılımlar hakkında eğitimler düzenleyecek. Bu eğitimlerin tamamı 10 hafta sürecek. Progam başvurularına ise www.gamershubtr.com adresi üzerinden ulaşılabilecek.