Ana sayfa Global Haberler Netmarble ABD Ofisini Los Angeles’a Taşıyor

Netmarble ABD Ofisini Los Angeles’a Taşıyor

359
Netmarble ABD Ofisini Los Angeles’a Taşıyor
Netmarble ABD Ofisini Los Angeles’a Taşıyor

Netmarble ABD Ofisini Los Angeles’a Taşıyor! – Hubogi Güney Kore merkezli mobil oyun geliştirici firma Netmarble, Amerika Birleşik Devletleri merkez ofisinin Los Angeles şehrine taşınması için hazırlıklara başladığını belirtti.

Walt Disney,  Marvel Entertainment ve Lucasfilm gibi LA tabanlı şirketler ile ortaklaşa mobil çalışmalar geliştiren ve yayınlayan şirket daha verimli çalışmalar için bu kararı aldığını belirtti. Netmarble AB CEO’su Simon sim, şirketin bölgedeki iş alanını genişletirken Batı’daki “eylemin merkezinde” olmak istediklerini söyledi.

Simon Sim sözlerinin devamında, “Biz faaliyetin merkezinde olmak istiyoruz, çünkü Batı genişlemesi bizim işimizi genişletmenin en önemli etkenidir. Şehir merkezinde olmak Orange County’de kalmaktan çok daha mantıklı.” dedi.

Netmarble bu hamlesi ile genişlemeyi ve büyümeyi devam ettirmekte istiyor. Geçtiğimiz yıl şirket halka arz ile 12.2 milyar dolar değerine ulaştı. Şirket ayrıca birleşme ve satın alma işlemlerini büyütmek için harcadığı gibi diğer işlemleri içinde fon kullanmayı amaçlıyor.

Ayrıca MMORPG Lineage 2 Revolution oyunu ile sadece Güney Kore’de ilk ayda yaklaşık 176 milyon dolar kazandı.