Ana sayfa Espor NBA 2K21 Milli Takımımız, FIBA Espor Turnuvası’nda Şampiyon Oldu!

NBA 2K21 Milli Takımımız, FIBA Espor Turnuvası’nda Şampiyon Oldu!

207
NBA 2K21 Milli Takımımız, FIBA Espor Turnuvası'nda Şampiyon Oldu!
NBA 2K21 Milli Takımımız, FIBA Espor Turnuvası'nda Şampiyon Oldu!

NBA 2K21 Milli Takımımız, FIBA Espor Turnuvası’nda Şampiyon Oldu! İki gün boyunca maç yapan Türkiye Milli Takımı, namağlup şekilde şampiyon oldu. Takımın her bir üyesini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle evde kaldığımız 2020 yılında birçok sanat, espor ve fuar etkinliği iptal oldu. Güvenlik amacıyla evlerine kapanan insanlar için çıkış yolu ise dijital aktiviteler oldu. Tabii ki bundan en büyük payı espor aldı.

Espor turnuvalarının arttığı 2020 yılında hem profesyonel oyuncular hem de amatör oyuncular oldukça yoğun bir program geçirdi diyebiliriz. Dünya’da en çok izleyicisi bulunan sporların dijital ortamlardaki turnuvaları da oldukça etkili bir zaman geçirme aracı oldu. Sporun heyecanını yaşamaya devam etmek isteyenler için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Premier League oyuncularının kendi arasında düzenlediği yardım turnuvası gibi bir turnuva da FIBA tarafından gerçekleştirildi. Daha önce pek çok farklı espor dalında başarı yakalayan ülkemiz de bu turnuvada yer aldı. Bu etkinliği namağlup şekilde şampiyon bitirdi.

NBA 2K21 FIBA Espor Turnuvası

nba-2k21-milli-takimimiz-fiba-espor-turnuvasinda-sampiyon-olduİki gün boyunca maç yapan Türkiye Milli Takımı, 7 maçından da galip ayrılarak namağlup şekilde şampiyon oldu. Grup maçlarında hiçbir rakibine şans tanımayan takımımız rakiplerini adeta ezdi.

FIBA tarafından düzenlenen NBA 2K21 turnuvasının grup aşamasında Avusturya, İrlanda ve Kıbrıs’la birlikte B Grubu’nda bulundu. 3 maçını da kazanan milli takımımızın İrlanda’ya karşı unutulması zor bir galibiyet elde etti. 87’ye 32 kazandığımız maçla birlikte grup aşamalarında elde ettiğimiz 140 averajla Almanya’dan sonra ikinci sırada yer aldık.

Çeyrek Final’de Letonya ile karşılaşan milli takımımız rakibini 57-41’lik skorla geçmeyi başardı. Böylelikle yarı finalde İtalya ile mücadele eden milli takımımız 0.4 saniye kala gelen Alley Oop ile skoru 56-55’e getirdi ve finale çıkmaya hak kazandı. Milli Takım’ın finaldeki rakibi Almanya çeyrek finalde Kıbrıs’ı 75-66 ve yarı finalde de İngiltere’yi 66-60’lık skorla yenerek finale yükseldi.

nba-2k21-milli-takimimiz-fiba-espor-turnuvasinda-sampiyon-olduUcu ucuna geçtiğimiz yarı final aşamasının ardından finalde bizi Almanya bekliyordu. Bo3, yani 3 maçın en iyisi sistemi üzerinden oynanan finalde 2 maç gerçekleşti. Finalde rakibini domine eden Türkiye, Almaya’ya göz açtırtmadı. İlk maçı 71-41’lik skorla kazanan temsilcilerimiz ikinci maçı da 65-59’luk skorla önde bitirmeyi başardı. 2 maçı da kazanan Türkiye şampiyonluğunu ilan etti.

Böylesine büyük ve önemli bir başarı için takımımızın her bir üyesine ayrı ayrı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.