Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Monster Notebook’tan Avrupa da İlk Mağaza!

Monster Notebook’tan Avrupa da İlk Mağaza!

950
monster-notebooktan-avrupa-da-ilk-magaza

Monster Notebook’tan Avrupa da İlk Mağaza! Yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayar ve oyuncu ekipmanları üreticisi olan teknoloji markası Monster Notebook, Avrupa’daki ilk mağazasını açtı. Geçtiğimiz gün açılışı gerçekleştirilen mağaza Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunuyor.

Dünyanın en büyük 5. Oyun pazarı olarak görülen Almanya’da ilk mağazasını açan Monster Notebook Pazar genişleme konusunda hedefini Avrupa olarak belirlemiş durumda. Yaklaşık 1000 m2’lik alanı ile Avrupa’nın en büyük oyun mağazalarından biri olan Monster Notebook Berlin mağazası şehrin en kalabalık yerlerinden biri olan Alexanderplatz Meydanı’nda yer alıyor.

Monster Notebook Showroom adındaki mağazada oyun sever ziyaretçilere en son oyun ve eğlence teknolojileri sunulacak. Avrupa’nın en büyüklerinden biri olan alanda önümüzdeki dönemde oyun geliştiricileri içinde çalışma alanları planlanıyor. Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz “Bilgisayar oyun pazarı gerek dünyada gerekse ülkemizde çok hızlı bir şekilde büyüyor. Oyun denildiğinde artık ülkemizde pek çok insan Monster Notebook markasını tanıyor ve biliyor. Açılışını yaptığımız Berlin mağazamız ile başka bir hayalimiz daha gerçek oldu. Ülkemizden bir dünya markası çıkarma konusunda hedeflerimizden hiç şaşmadık ve durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Ayrıca dünyanın 20 farklı ülkesinde de marka tescil çalışmalarımızın devam ettiğini de söylemek istiyorum. Süreçte katkısı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Herkesin emeğine sağlık” şeklinde bir açıklama gerçekleştirdi.

Monster Notebook’tan Avrupa da İlk Mağaza! Ayrıca dünya oyun pazarının toplam gelirinin yaklaşık 160 milyar dolar olduğu açıklanırken bu rakam film endüstrisinin bile üzerine çıktığını gösteriyor. Film endüstrisinde son toplam gelir yaklaşık 136 milyar dolar civarındaydı. İstatistiklere göre dünya genelinde yaklaşık 2,6 milyar insan oyun oynuyor ve oyun pazarının 2022 yılı sonuna kadar toplam gelir rakamını 200 milyar dolar seviyelerine kadar çıkarması da beklenen gelişmeler arasında.