Ana sayfa Türkiye'den Haberler Monster Notebook Türk Oyun Firması Abyss Gameworks’e Destek Çıktı

Monster Notebook Türk Oyun Firması Abyss Gameworks’e Destek Çıktı

1752
Monster Notebook Türk Oyun Firması Abyss Gameworks'e Destek Çıktı
Monster Notebook Türk Oyun Firması Abyss Gameworks'e Destek Çıktı

Monster Notebook Türk Oyun Firması Abyss Gameworks ile işbriliğine gitti. Monster Notebook sponsorluk çalışmalarına devam ediyor. Son dönemde espor arenasında SuperMassive sponsorluğu ile gündeme gelen Monster, oyun sektörüne olan katkısını arttırma hedefinde. Abyss Gameworks’tarafından geliştirilen Tartarus için Monster tarafında yeni bir sponsorluk haberi geldi. Monster Notebook’un performans bazlı bilgisayarları artık Tartarus’un yapım sürecinde yer alacak. Tartarus daha önce açıklandığı gibi bir bilim kurgu aksiyon oyunu olacak. 2017 yaz döneminde çıkması planlanan oyun, Steam’den yayınlanacak. Oyun içerisinde gelişmiş grafikler ve farklı hikaye kurgusu ön plana çıkıyor.

Sponsorluk konusuyla ilgili her iki şirketin müdürleri memnun gözüküyor. Yapılan açıklamalarda Monster’ın yerli bir marka olması, Türk oyun sektörüne olan ilgisini de açıklıyor. Monster’dan gelen açıklamalarda, oyun sektörünün dünyada milyonlarca dolara ulaşan bir büyüklüğü olduğu ifade edilerek Abyss Gameworks’ün başarılı olacağına inancın tam olduğuna önem verilmiş ve Türk oyun sektörünün desteklenmesi gerektiğinin altı çizilmiş. Abyss Gameworks tarafında ise uluslararası bir kimliğe sahip Monster Notebookla olan birliktelikten heyecan ve gurur duyulduğu ifade edilerek, Tartarus projesinin daha da ileriye taşıyacak çalışmaların Monster sayesinde olacağı belirtilmiş. Abyss’in dünya çapında bir oyun şirketi olma çabası, Monster tarafından da dikkate alınmış olacak ki böyle bir destek anlaşması yapıldı.
Monster Notebook Türk Oyun Firması Abyss Gameworks’e Destek Çıktı

Bakalım önümüzdeki yaz çıkması planlanan Tartarus’un, Monster destekli macerası ne kadar başarılı olacak, göreceğiz. Hubogi olarak her iki şirkete de Türk oyun sektörüne olan katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Yolun açık olsun Tartarus!