Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Monster Notebook Avrupa Pazarına Açılıyor!

Monster Notebook Avrupa Pazarına Açılıyor!

1053
Monster Notebook Avrupa Pazarına Açılıyor!
Monster Notebook Avrupa Pazarına Açılıyor!

Monster Notebook Avrupa Pazarına Açılıyor! 27 Ağustos Salı günü düzenlenen etkinlikte Monster Notebook şirket hedefleri ve gelecek projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Oyun bilgisayarı sektörünün geleceği hakkında yapılan konuşmaların yanı sıra ülkemizin oyun bilgisayarı pazarında bir numarası olan Monster Notebook ilerleyen süreçte Avrupa pazarına açılacaklarını açıkladı.

Bilgisayar ve oyun sektörü hakkında yapılan değerlendirmelerde oyun bilgisayar pazarının geçtiğimiz yıllara göre yükselişte olduğu ve geçen seneye oranla %30 gibi bir satış artışı hedeflerinin olduğunu belirttiler. Ülkemizde ve dünyada hızla büyümesini devam ettiren e-sporu da destekleyen Monster Notebook bu alanın en önemli turnuvaları arasında yer alan Intel ESL Türkiye Şampiyonasının Ana Sponsorluğunu üstleniyor.

Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz yaptığı açıklamasında “Bilgisayar oyunları pazarı dünyada ve ülkemizde hızla büyümesini sürdürüyor. Ülkemizde bugün itibariyle aktif oyuncu sayısı yaklaşık 30 milyon civarında ve bunun pazardaki yaklaşık geliri 850 milyon dolar. Dünya geneline bakıldığında bu rakam 46 milyar dolar seviyelerinde ve Hollywood gibi dev pazarları geride bırakmış durumda.” şeklinde konuştu.

Monster Notebook Avrupa Pazarına Açılıyor! İlhan Yılmaz konuşmasında son olarak “Biz kuruluşumuzdan bu yana sadece performansa odaklıyız. İş hayatında yüksek performanslı bilgisayar isteyen ve oyuncuların ihtiyacını karşılayan bilgisayarlar üretiyoruz. Oyun bilgisayarları bizim tüm gücümüzle sahiplendiğimiz bir alan. Bugün oyun bilgisayarı denildiğinde Türkiye’de pek çok insan Monster Notebook markasını biliyor. Şimdi yeni hedefimiz, hayalimiz bir Türk markasının dünyaya açılması ve Türkiye sınırları dışında bu markanın güvenilir, bilinen bir marka haline gelmesi.” sözlerini ekledi.

Ayrıca 27 Ağustos – 12 Eylül tarihleri arasında Monster Notebook oyuncu ve tüketiciyle doğrudan bir araya geleceği etkinlik yolculuğuna başlıyor. İstanbul, Ankara, İzmir’de birçok meydan, AVM ve etkinlik alanlarında çeşitli aktiviteler ve deneyim alanları kuracak. Monster Roadshow’un rotasında yer alan lokasyonlar ise şu şekilde;

  • Forum İstanbul
  • Cevahir AVM
  • Ankara ANKAmall
  • KentPark
  • Çeşme
  • İzmir Enternasyonel Fuarı