Ana Sayfa Global Haberler Monolith Soft İkinci Stüdyosunu Açtı!

Monolith Soft İkinci Stüdyosunu Açtı!

992
Monolith Soft İkinci Stüdyosunu Açtı
Monolith Soft İkinci Stüdyosunu Açtı

Monolith Soft İkinci Stüdyosunu Açtı! Japonya merkezli geliştirici stüdyo Monolith Soft Japonya’da ikinci stüdyosunu açtığını resmi olarak duyurdu. Geçtiğimiz yılın artan karlarının sonucu olarak şirket ikinci stüdyoyu açma kararı aldı. 

1999 yılında kurulan stüdyo kurulduğu günden bugüne Japonya başkenti Tokyo’da yer alıyor. Yeni stüdyonun ise yine Tokyo’da Osaki MT Binasında yer alacağı belirtildi. İkinci stüdyo açma kararı alan şirket geçtiğimiz yıllara göre karını iki katına çıkardığı ve sonuç olarak böyle bir hamle yapma gereksinimi duyduklarını açıkladı. Şirket 2018 yılına ait yayınladığı mali rapora göre 2.5 milyon dolar civarında bir rakam ile gelirlerini ikiye katlamış gözüküyor.

Monolith Soft İkinci Stüdyosunu Açtı!

Nintendo ile birlikte gerçekleştirdikleri önemli çalışmalar bulunan Monolith, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Xenoblade Chronicles 2 ve Splatoon 2 gibi oyunların altında imzası bulunuyor. Öte yandan Mart ayında yeni bir Zelda oyunu için çalışmalar yaptıklarını ve personel alımı yaptıklarını duyuran Monolith’in önümüzdeki yılda adından çokça söz ettirecek gibi duruyor.