Ana sayfa Global Haberler Microsoft’ten Ses Getirecek Satın Alımlar!

Microsoft’ten Ses Getirecek Satın Alımlar!

71
microsoftten-ses-getirecek-satin-alimlar

Microsoft’ten Ses Getirecek Satın Alımlar! Geçtiğimiz yıl Microsoft için oldukça hareketli ve büyük bir yıl olmuştu. Yeni nesil konsollar Xbox Series X ve Xbox Series S tanıtımının yanı sıra rekor satın alma ile Bethesda stüdyoları Microsoft çatısı altına girmişti. Bu kadar hareketli geçen bir yılın ardından 2021’de de Microsoft durma niyetinde değil. Ses getirecek satın almalar peşinde olan şirket çalışmalara başladı.

Daha önceki yıllarda Xbox için üçüncü parti stüdyoları ile anlaşmalar yapan Microsoft Bethesda’yı satın alması ile bu sistemi değiştirdi. Söylentilere göre ise Microsoft önümüzdeki dönemde de büyük bir satın alımın peşinde. Sektörün önde gelen isimlerinden Brad Sams’in iddialarına göre Google ve Amazon’un sektördeki rekabeti daha da kızışacak. Microsoft ise bu sektörde bünyesindeki stüdyo ve çalıştığı isimler ile birkaç adım daha önde ilerliyor.

microsoftten-ses-getirecek-satin-alimlar-3

İddialar Microsoft’un büyük bir Japon firması ile satın alma anlaşması yapacağı yönünde. Bu hamlenin ne zaman geleceği ve bu büyük japon firmasının hangisi olduğu konusunda henüz net bir cevap yok. Öte yandan Google, Amazon, Sony ve Electronic Arts’da satın alım çalışmalarını sürdürmekte. Google tarafında iddialı bir konuma gelebilmek için hummalı bir çalışma olduğu biliniyor. Crucible fiyaskosu ile sektörde geride kalan Amazon ise geriden de olsa takibi sürdürüyor.

microsoftten-ses-getirecek-satin-alimlar-2Microsoft’ten Ses Getirecek Satın Alımlar! Sony ve Electronic Arts cephesinde ise hedeflerin Microsoft kadar büyük olmadığını söyleyebiliriz. Electronic Arts kısa süre önce Codemasters hamlesi yapmıştı. Sony ise bir süredir sessizliğini sürdürüyor. Oyun dünyasının devlerinin rekabeti 2021 yılında da kaldığı yerden devam edecek gibi gözüküyor. Satın alımlar ile ilgili resmi açıklamaların önümüzdeki dönemde yapılması da bekleniyor. Microsoft ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.