Ana sayfa Global Haberler Media Molecule Studio Direktörü BAFTA’dan Ödül Aldı

Media Molecule Studio Direktörü BAFTA’dan Ödül Aldı

173
siobhan-reddy-bafta

LittleBigPlanet ve Dreams’in yaratıcısı Media Molecule Studio’nun yöneticisi Siobhan Reddy, BAFTA Games Awards’da büyük bir ödül alacak.

2021 BAFTA Oyun Ödülleri adayları yakın zamanda açıklandı ve liste, İngiltere merkezli Media Molecule Studio için oldukça heyecan verici haberler içeriyor.

2009 yılından bu yana Media Molecule Studio’nun direktörlüğünü yapan Siobhan Reddy, bu haftaki BAFTA Games Awards’da BAFTA ödülünü alacak.

BAFTA’dan yapılan açıklamaya göre Reddy, “çeşitlilik, kapsayıcılık, yaratıcı ve işbirliğine dayalı çalışma kültürü için savunuculuk konusundaki öncü kişi” olması nedeniyle seçildi.

https://twitter.com/mediamolecule/status/1373941698242482176

Media Molecule Studios 2006 yılında İngiltere Surrey, Guildford’da kuruldu. O zamandan beri LittleBigPlanet serisi, Tearaway ve  Tearaway Unfolded ve Dreams gibi bir dizi oyun yayınladılarReddy, kuruluşundan bu yana hep bu şirket için çalıştı. Stüdyonun ekibi Reddy’yi başarısından dolayı tebrik etmek için Twitter da paylaşımlar yaptı.

BAFTA Shiobhan Reddy’nin!

Bir 3D platform yan ürünü olan Sackboy: A Big Adventure, 2020’de PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya sürüldü. Ancak Media Molecule yerine Sumo Digital ve Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirildi.

Şirketin en son ürünü olan Dreams, oyuncuların tamamen gerçekleştirilmiş modeller ve varlıklar oluşturmasına izin vererek “kullanıcı tarafından oluşturulan içerik” kavramını genişletiyor. Oyun olumlu eleştiriler aldı ve Oynanış Yeniliği ve En Orijinal Oyun için bir dizi ödül kazandı.

Siobhan-Reddy
Siobhan Reddy

Dreams kısa süre önce birinci yıl dönümünü kutladı. Media Molecule, oyun içi ödül törenlerine ve diğer etkinliklere ev sahipliği yaparak toplulukla aktif bir şekilde ilgilenmeye devam ediyor.

Reddy, BAFTA’ya teşekkür ettiği bir açıklama yaptı. Reddy, “Hayatım ve kariyerim boyunca inanılmaz bir destek ve teşvikle ayrıcalıklı oldum” diyen Reddy, “Hikayemin, sesimin ve desteğimin oyun endüstrisindeki diğer kişiler için faydalı olabileceğini içtenlikle umuyorum. Yapacak çok şey var. Ekibim benim için daha fazla motivasyon sağlıyor ve kapsayıcılık, çeşitlilik ve yaratıcılığı kutlayan bir çalışma kültürü oluşturmaya daha fazla önem vermemiz için bu ödül hepimiz için gerçek bir teşvik.” dedi.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!