Ana Sayfa Espor LoL Worlds 2019 Grup Aşaması Twitch’e Damga Vurdu

LoL Worlds 2019 Grup Aşaması Twitch’e Damga Vurdu

1119
LoL Worlds 2019 izlenme rakamları.
Worlds 2019 Grup Aşaması maçları bir milyondan fazla kişi tarafından takip edildi.

LoL Worlds 2019 Grup Aşaması maçları başladı. Dünyanın en iyi League of Legends takımlarının mücadele ettiği aşama, izlenme sayıları ile Twitch’e de damga vurdu.

Neredeyse herkes LoL maçlarını izledi!

Grup aşaması maçlarının başlamasıyla beraber tüm espor hayranları adeta Twitch’te buluştu. Gün içerisinde Kore devi SKT ve Avrupa bölgesinden katılan fnatic arasında oynanan maçta anlık olarak sadece Twitch platformunda yaklaşık 900.000 izleyiciye ulaştı.

Riot Games’in kendi kanalından yaptığı yayın ise yaklaşık 350 bin kişi tarafından takip edildi. Bu sayı farklı dillerde Riot Games ofislerinden yapılan yayınlar ve diğer Twitch yayıncılarının yaptığı maç yayınlarıyla devasa bir rakama ulaştı. Bu sırada Twitch’in League of Legends kategorisi toplam 940 bin kişi tarafından izleniyordu. Yani Twitch’te LoL yayınları izleyenlerin neredeyse tamamı LoL Worlds 2019’u takip etti.

SKT – fnatic maçı sırasında LoL ana ekranı bu şekildeydi.

YouTube tarafında ise tek yayın Riot Games’in LoLesports kanalından yapıldı. Burada ise SKT – fnatic maçı sırasında yaklaşık 330 bin kişi maçı takip etti. Toplamda bir milyondan fazla kişi sadece bir grup aşaması maçı olan SKT – fnatic maçını izledi.

LoL Worlds 2019 izlenme rakamları beklentisi ne kadar?

Bu izlenme rakamları sadece Twitch ve YouTube’a ait. Asya ülkelerinde yayın platformları çok daha farklı. Genel olarak nüfus yoğunluğundan dolayı Asya’dan gelen izleneme rakamları Avrupa ve Amerika geneline göre çok yüksek oluyor. Riot Games’in final maçından sonra açıklayacağı izlenme rakamlarıyla 100 milyon izlenmenin üzerine çıkılması bekleniyor.