Ana sayfa Türkiye'den Haberler LOL League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017

LOL League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017

League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonluk kupası sahibini buldu. Neredeyse 12 binden fazla League of Legends ve espor tutkununun Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda bir araya getiren, bir milyondan fazla eSpor severi ekran başında toplayan büyük finalin sonunda kupanın sahibi, rakibi Supermassive'i 3-0’lık skorla mağlup eden 1907 Fenerbahçe Espor oldu.

1180
League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017
League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017

League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017! Finalin şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor. İnanılmaz iyi bir mevsim geçiren ve bunun meyvesini lig liderliğiyle alan 1907 Fenerbahçe, finalde 3 maç sonrası şampiyonluğunu ilan etti. League Of Legends Türkiye Büyük Finali’nde BAU SuperMassive’i 3-0 yenen 1907 Fenerbahçe, şampiyon oldu.

League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonluk kupası sahibini buldu. Neredeyse 12 binden fazla League of Legends ve espor tutkununun Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda bir araya getiren, bir milyondan fazla eSpor severi ekran başında toplayan büyük finalin sonunda kupanın sahibi, rakibi Supermassive’i 3-0’lık skorla mağlup eden 1907 Fenerbahçe Espor oldu.

League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017

League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Türkiye Büyük Finali’nde kazanan takım, 19 Ağustos’ta Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenen muhteşem bir finalle belirlendi. Riot Games Türkiye tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilen ve Türkiye’nin artık en büyük spor etkinliklerinden biri haline gelen 2017 Türkiye Büyük Finali’nin şampiyonu, BAUSuperMassive eSports’u 3-0’lık skorla mağlup eden 1907 Fenerbahçe Espor oldu. 1907 Fenerbahçe Espor, kurulduğu ilk yılda şampiyon olma başarısını gösterdi.

League of Legends 2017 Türkiye Büyük Finali, 12 binden fazla League of Legends ve espor tutkununu Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda bir araya getirirken, canlı yayınlarla 1 milyondan fazla izleyiciyi ekran başına topladı. Her yıl düzenlenen büyük şovlarla da adından söz ettiren TBF 2017, bu yıl Türkiye’de esporun 5 yılı temasının işlendiği etkileyici bir açılış şovuyla renklendi.

Bora Koçyiğit: Türkiye’nin en büyük spor etkinliklerinden birine imza attık!

League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Türkiye Büyük Finali’ni şu sözlerle değerlendirdi:

“League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali organizasyonumuzun 5. yılında, espor tutkunlarıyla bir kez daha bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Şampiyonluk Ligi’nin zirvesinin belirlendiği 2017 Türkiye Büyük Finali’nde sadece Türkiye’nin bugüne dek gördüğü en büyük espor etkinliğine imza atmakla kalmadık, Türk sporunun en büyük organizasyonlarından birini gerçekleştirdik. Başta TBF 2017’nin ana sponsorluğunu üstlenen Ülker ve Vestel olmak üzere, sponsorlarımız İş Bankası Maximum Kart, MediaMarkt, Migros ve Gilette’e bu dev organizasyona verdikleri destek için teşekkür ediyorum.”

League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017“Riot Games Türkiye olarak, son 5 yıldır ülkemizde espor kavramının gelişimi için çalışıyoruz. Türkiye’deki gençlerin yoğun ilgisiyle bu çabalarımızın karşılığını kısa sürede almayı başardık. Dünyada hızla yaygınlaşan, strateji, refleks ve takım oyununa dayalı bu yeni mücadele biçimini, tıpkı dünyanın diğer gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi on binleri salonlarda ve stadyumlarda, milyonları ekran başında buluşturan dev bir akıma dönüştürdük. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi Türkiye’nin köklü spor kulüplerini de ağırlayan bu organizasyon, adına yakışır şekilde ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden şampiyonlar yetiştirdi. Tüm sezon boyunca centilmence ve profesyonelce mücadele eden takımlara, bu güzel hayali gerçeğe dönüştürmek için emek verenlere ve bize olan desteklerini bir an olsun esirgemeyen League of Legends ve espor tutkunlarına teşekkür ediyorum. Ülkemizi Çin’deki dünya şampiyonasında temsil edecek olan TBF 2017 Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor’u tebrik ediyorum. İnanıyorum ki orada da büyük başarılara imza atacaklar ve uluslararası mücadelelerde bayrağımızı gururla dalgalandırmaya devam edecekler.”

Şampiyon 1907 Fenerbahçe Espor Çin yolcusu

Bu yıl TBF 2017 Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor, Çin’de gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası ön eleme sürecinde Türkiye’yi temsil ederek, dünyanın diğer bölgelerinden gelen takımlarla elemelerden çıkmak için mücadele edecek. Elemelerden başarıyla çıkabilirse Dünya Şampiyonası gruplarına katılma şansına sahip olacak.

Finalde Ünlüler ve eSpor

League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017TBF 2017’de Fenerbahçe gibi köklü bir markanın yer alması ve şampiyon olması, eSpor’a yaptıkları yatırım ve verdikleri değer, Ali Koç, Sina Afra gibi Türkiye’nin sayılı iş adamlarının finalde yer alması, Ülker ve Vestel başta olmak üzere, İş Bankası Maximum Kart, MediaMarkt, Migros, Gilette gibi sponsorların desteği, medyanın ilgisi ve bu kadar yoğun bir topluluğun, yüz binlerin finali hem yerinde hem de dijitalde takip etmesi, ülkemiz adına, oyun sektörü ve eSpor’un gelişmesi adına gerçekten çok büyük bir mutluluk. Umarız eSpor’da çıtayı yükselten Riot Games ile beraber bir çok firma, sektör bağımsız eSpor’a yönelik atılım ve yatırımlarını arttırır.

LOL League Of Legends Türkiye Büyük Finali 2017 Maçlardan Özetler