Ana Sayfa Espor Logitech: E-Spor Tüm Dünyada Dengeleri Değiştiriyor

Logitech: E-Spor Tüm Dünyada Dengeleri Değiştiriyor

944
Logitech E-Spor Tüm Dünyada Dengeleri Değiştiriyor
Logitech E-Spor Tüm Dünyada Dengeleri Değiştiriyor

Logitech: Tüm Dünyada E-Spor Dengeleri Değiştiriyor! E-Spora olan talep sayesinde yatırımcılar bu konuyla daha çok ilgileniyor ve bu sayede daha çok gelişiyor. 

E-Sporun hem Türkiye’de hem dünyada ağırlığının giderek artmasıyla Logitech’in Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri müdürü Mustafa Uyar, günümüzde artık bir filmden bile daha çok ciro yapabilen oyunlar olduğunu söyledi. LoL oyununun yılda 2,1 milyon dolar ciro yaparak birçok popüler filmin cirosunu geçtiğini söyledi. Aynı zamanda artık bu tür oyunları oynayan e-spor oyuncularının çok fazla para kazandığını da belirtti.

Birkaç sene önce e-spor konuşulmaya başlandığında hayal gibi görüldüğünü söyleyen Uyar, bu piyasanın çok hızlı geliştiğini söylüyor. Kutu oyun satışlarının, film satışlarını neredeyse üçe katladığının altını çizerek, piyasanın gün geçtikçe büyüyeceğini de belirtti. Bu gelişmelerle birlikte e-spor turnuvalarının da çok büyük bütçelerle düzenleniyor olması, oyuncuları kendisine çekiyor. Ekonomik koşulların iyileşmesiyle birlikte bütçenin tüm dünyada artacağı düşünülüyor.

Haftada 2,5 milyon ürün sevkiyatı yapan Logitech G’nin oyun ve e-spor sektörüne yönelik stratejisini paylaşan Uyar, 30 farklı ülkede e-spor sponsorluklarının bulunduğunu söyledi. 

Logitech G oyunculara özel yeni serisini tanıttı

Logitech düzenlediği lansmanla birlikte oyuncular için yeni hazırladığı serisini tanıttı. Logitech G915 Lightspeed kablosuz mekanik klavyesi özel makro dizileri ve uygulama içi komutları kullanılması için 5 farklı G tuşu içeriyor. Bu yeni çıkacak mekanik klavyenin yeni nesil Lightsync Rgb aydınlatması özelliğine sahip olması da dikkat çekiyor. Logitech G815 Lightsync Rgb mekanik oyun klavyesi ise 5 farklı G tuşu içermesiyle birlikte, 3 adede kadar atanmış profil özelliğine sahip ve sıkça talep edilen sesli yazma deneyimini oyunculara sunuyor.

Logitech G PRO X oyuncu kulaklığı ise Blue Voice yazılımını içeriyor. Bu yazılım temiz bir ses iletişimi sağlayan gerçek zamanlı bir mikrofon etkisi sunmayı istiyor. Ayrıca Blue Voice’un gelişmiş modu, daha üst seviye bir kişiselleştirme düzeyi ile ilgilenen oyunculara ses geliştirmeleri için profesyonel efektler sunuyor.

Logitech G502 Lightspeed modelinde, kasanın inceltilmesiyle hafiflemesi sağlanmış fakat görüntü de pek bir değişiklik görülmüyor. Mouse’da, bireysel eylemlerin gerçekleştirilmesi ve makroların atanması için Logitech G HUB yazılımıyla özelleştirilmiş 11 ayrı tuş var. Ek olarak, iki modlu hiper-hızlı kaydırma tekerleği ve ayarlanabilir 6 adet ağırlıktan oluşan bir sistemi var. Ayrıca bu modelin en güzel özelliği, Logitech’in okyanusa bağlı plastiği çevreden uzaklaştırmaya yardımcı olan Plastic Bank programlarının finanse edilmesinde yardımcı olmasıdır.