Ana sayfa Espor LG Espor İçerisinde Kalmaya Devam Ediyor

LG Espor İçerisinde Kalmaya Devam Ediyor

850
lg, gambit esports

Esporun destekçisi olan ve oyunculara özel ürünler de üreten LG, espora yaptığı yatırımlara devam ediyor. Firma son olarak Gambit Esports ile 1 yıllık bir anlaşma imzaladı.

LG yeni marka elçisini buldu!

Bazı firmalar esporun gücünü erken fark edip ona göre adımlar atmaya başlamıştı. Uzun zaman önce gelen bu adımları atan firmalardan biri de LG olmuştu. Firma; Almanya, Amerika, Avustralya ve birkaç ülkede daha espor yatırımları yapmıştı. Bu sponsorluk anlaşmalarına bu hafta bir yenisi daha eklendi.

EsportsInsider’da yer alan bilgiye göre elektronik ürün üreticisi firma Rusya’nın en köklü espor takımlarından biri olan Gambit Esports ile bir yıllık bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma kapsamında takımın Fortnite oyuncusu Mark “letw1k3” Danilov, LG’nin espordaki marka elçisi olacak.

gambit esports, lg

Yapılan anlaşma ile ilgili konuşan Gambit Esports Spor Direktörü Konstantin Pikiner şunları söyledi; “LG’yi yeni partnerimiz olarak duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın her yerinden oyuncular, esporcular da dahil olmak üzere LG ürünlerini, özellikle oyun monitörlerini kullanmayı tercih ediyor. Takım tarihinde ilk kez bir oyuncunun, tanınan bir marka elçisi olduğunu da belirtmek isterim. Mark’ın elinden gelenin en iyisini yapacağından eminim ve birlikte topluluğumuz için birçok ilginç proje hazırlayacağız.

Espora yatırım yapan firmalar özellikle son dönemde ürünleri için marka elçisi olarak esporcuları tercih ediyorlar. Pazar satışı anlamında esporseverlerin, esporcuların kullandığı ürünleri almaya meyilli olduğu biliniyor. Bu nedenle firmalar da ünlü isimlerle çalışmaktansa, direkt hedef kitlesine hitap edebilecek ve etkisi altına alabilecek esporcularla anlaşmaya başladılar. Zaten espor pazarı ile ilgili yapılan araştırmalarda da, geleneksel pazarlama yöntemlerinin işe yaramadığı hatta işleri daha da kötü hale getirebileceği biliniyor.