Ana Sayfa Global Haberler KRAFTON, JioCinema ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

KRAFTON, JioCinema ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

89

KRAFTON India, bir yayın platformu olan JioCinema ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Battlegrounds Mobile India’nın geliştiricisi KRAFTON India, Battlegrounds Mobile India Series 2023 (BGIS) için bir yayın platformu olan JioCinema ile ortaklık kurdu. Ortaklığın bir sonucu olarak, BGIS 2023 17 Ağustos’tan itibaren JioCinema’da yayınlanacak.

Düzenlenen yarışmanın (BGIS) ana aşamasında 2.000’den fazla takımın yarışması ve yarışmanın 2 Crore INR (~190.000 £) ödül havuzuna sahip olması bekleniyor. Kazanan takım 75 Lakhs INR (~71,200 £) kazanacak.JioCinema, 17 Ağustos’ta BGIS 2023 The Grind’in final etabıyla başlayacak turnuvayı yayınlayacak ve ardından 31 Ağustos’ta BGIS’in 1. Turu başlayacak. Büyük Finaller 12 – 14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Yayın, Hintçe ve İngilizce de dahil olmak üzere 10 farklı dilde izlenebilecek.

BGMI, PUBG’nin Hindistan versiyonu olarak geçiyor.

PUBG küresel sürümünün ülkede yasaklanmasının ardından bu versiyon, 2 Temmuz 2021’de piyasaya sürüldü. Yaklaşık bir yıl sonra BGMI, bu yıl 27 Mayıs’ta geri getirilmek üzere App Store’lardan tekrar kaldırıldı.

Tüm zorluklara rağmen BGMI yıllar boyunca istikrarlı bir hayran kitlesine sahip oldu. Niko Partners’a göre, Hindistan’daki tüm mobil oyuncuların neredeyse yarısı oyunu yasaklanmadan önce oynadı. Daha sonra, bunların %59’u BGMI oynamaya devam etti ve %12’si başka bir oyuna geçti.

Ortak olarak JioCinema ile KRAFTON, Hindistan e-spor pazarındaki konumunu daha da sağlamlaştırmayı umuyor. Jio Cinema, ülkenin en büyük yayın platformlarından biri ve Hint esporuna daha geniş bir kitle kazandırma potansiyeline sahip.

KRAFTON Hindistan CEO’su Sean Hyunil Sohn ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi:

“BGIS 2023’ü tutkulu hayranlarımıza daha önce hiç yapılmamış bir şekilde sunmak için JioCinema ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. JioCinema, izleyicilerine büyüleyici içerikler sunma konusunda bir öncüdür. BGIS’in unutulmaz bir turnuva sunması ve milyonlarca izleyici için Espor deneyimini yükseltmesi için mükemmel bir platform olduğundan eminiz.

“Bu ortaklıkla, ülkedeki espor tüketimini dönüştürmeyi ve yeni nesil espor şampiyonlarına ilham vermeyi umuyoruz.”