Ana Sayfa Türkiye'den Haberler KODU Cup Türkiye 2018 Yarışması Başvuruları İçin Son Gün 30 Haziran

KODU Cup Türkiye 2018 Yarışması Başvuruları İçin Son Gün 30 Haziran

1233
KODU Cup Türkiye 2018 Yarışması Başvuruları İçin Son Gün 30 Haziran
KODU Cup Türkiye 2018 Yarışması Başvuruları İçin Son Gün 30 Haziran

KODU Cup Türkiye 2018 Yarışması Başvuruları İçin Son Gün 30 Haziran! – Hubogi QNB Finansbank’ın, Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile hayata geçirdiği “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesi kapsamında 8-14 yaş arası çocuklar için düzenlediği Kodu Programı’yla oyun yaratma yarışması “KODU Cup Türkiye 2018” için başvurular 30 Haziran’a kadar devam edecek. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada çocuklar “Uzayda Yaşam” temasıyla oyun yaratacak.

Türkiye’de okuyan çocukların üç kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular, öğretmenleri tarafından yapılabiliyor. Başvurular arasından 8-11 yaş kategorisinden beş ve 12-14 yaş kategorilerinden de beş takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileri ile birlikte İstanbul’da yapılacak finale davet edilecek.

Temanın “Uzayda Yaşam” olarak belirlendiği yarışmada üçerli gruplar halinde 8-14 yaş arası öğrenciler kendi yazdıkları oyunlar ile rekabet edecekler. Son başvuru tarihinin 30 Haziran 2018 olduğu yarışma ile çocukların teknoloji okuryazarlığı konusundaki becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Kodlama eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak isteyen öğretmen ve öğrenciler, https://www.qnbfinansbank.com/minikellerbuyukhayaller/minik-parmaklar-gelecegi-programliyor.aspx adresinden detaylı bilgiye sahip olabilir ve başvurularını tamamlayabilirler.

KODU Cup Türkiye 2018 Yarışması Başvuruları İçin Son Gün 30 Haziran!

Başvurular QNB Finansbank’ın resmi web adresi üzerinden yapılabilir

Türkiye’de okuyan çocukların üç kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular, öğretmenleri tarafından yapılabiliyor. Başvurular arasından 8-11 yaş kategorisinden beş ve 12-14 yaş kategorilerinden de beş takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileri ile birlikte İstanbul’da yapılacak finale davet edilecek. Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklar ve her bir yaş kategorisinden ilk üçe kalanlar ödüllendirilecek. Birincilere ise ayrıca Kodu Kupası takdim edilecek.