Ana sayfa Türkiye'den Haberler Kod Ödülleri’nde Finale Kalanlar Açıklandı

Kod Ödülleri’nde Finale Kalanlar Açıklandı

960
Kod Ödülleri'nde Finale Kalanlar Açıklandı
Kod Ödülleri'nde Finale Kalanlar Açıklandı

Kod Ödülleri’nde Finale Kalanlar Açıklandı! – Hubogi Türkiye Bilişim Vakfı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise eğitim düzeylerinde, bilişim teknolojilerinin eğitimdeki önemini ve katkısını vurgulamak, bu alanda fikir üreten, uygulama geliştiren ve uyarlama yapan kişi ve kurumların çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla düzenlenen Kod Ödülleri yarışmasında bu sene finale kalanlar belli oldu.

Uzun bir maraton sonrası 600 proje arasından finale kalmaya hak kazananlar “Fikir” ve “Oyun” olmak üzere iki kategoride yarışıyorlar. 27 Mart 2018 tarihinde gerçekleşecek olan ödül töreninde yarışacak adaylar şu şekildedir:

Fikir Kategorisi:

Aysun Nurkaya
Ayşenur Germeğenlioğlu
Ebru Karayılmaz
Ece Sefercioğlu
Günseli Çizmeli
Merve Nur Varol
Murat Daşpınar
Saadet Yeter
Sezgin Sevinç
Ömer Durmaz
Ömer Faruk Bostan
Özlem Ambarkütük

Oyun Kategorisi: 

Adem Kayırcı
Ahmet Aycan Atak
Ahmet Deniz Yılmaz
Ali Gökhan Birçek
Ataberk Ateş
Baki Şahin Yimenicioğlu
Berk Genç
Berke Kurnaz
Beyza Paksın
Burak Patat
Cem Nahit Köne
Emir Sağlam
Furkan Bayri
Görkem Üner
Mehmet Emin Korkusuz
Muhammed Duykan Bakay
Murat Doğan
Mustafa Erilli
Mustafa Zafer Bolat
Nevzat Göksan Güner
Onat Aktaş
Onur Baş
Rıdvan Caner Öncü
Sercan Altundaş
Süleyman Topal

Bu seneki ödül havuzunda;

Fikir Kateforisinde 1.’lik ödülü 5.000 TL, 2.’lik ödülü 3.000 TL, 3.’lük ödülü 2.000 TL’dir. Oyun Kategorisinde ise 1.’lik ise 35.000 TL, 2.’lik ödülü 15.000 TL, 3.’lük ödülü 10.000 TL’dir.

Kod Ödülleri’nde Finale Kalanlar Açıklandı! Çok uluslu firmaların yönetim kurullarında olan deneyimli kişilerden oluşan bir jürinin seçtiği finalistler, ürünleri ile çok yakında birincilik için mücadele edecek. Jüri üyesi Ozan Aydemir: “Kod Ödülleri Türk oyun sektörünün gelişimi için çok önemli bir adım ve devamı gelecek bir konu. Sektöre insan gücü ve fikir kazandırmanın keyfi ve gururu içindeyiz. Kod ödülleri Eczacıbaşı topluluğunun desteği ile devam edecek, bizler de Türk oyun sektörünün destekçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Finalde görüşmek üzere.”

Artık gözler 27 Mart 2018 tarihinde gerçekleşecek finale çevrildi. Finalde yarışacak isimler fikir ve oyunlarıyla geleceği belirlemeye bir adım daha yaklaşacak. Biz de finale kalan isimlere başarılar dileriz.