Ana sayfa Global Haberler King, AIDS ile Mücadele İçin (RED) ile Ortaklık Kurdu

King, AIDS ile Mücadele İçin (RED) ile Ortaklık Kurdu

1249
King, AIDS ile Mücadele İçin (RED) ile Ortaklık Kurdu
King, AIDS ile Mücadele İçin (RED) ile Ortaklık Kurdu

King, AIDS ile Mücadele İçin (RED) ile Ortaklık Kurdu!- Hubogi İsveç merkezli oyun geliştirici firma King, Candy Crush oyununda uygulama içi satın almalarda toplayacağı para ile AIDS ile mücadelede (RED) destekçisi olacak.

Candy Crush Saga, Candy Crush Soda Saga ve Candy Crush Jelly Saga oyunlarının tamamı 1 Aralık ve 8 Aralık tarihleri arasında elde edilen gelirleri (RED) Global Fund’a verilecek. Başta Apple olmak üzere birçok farklı markanın (RED) Global Fund’a desteği devam ediyor. Global Fund gelen yardımlar ile AIDS’e karşı mücadelede, önlenmesi, test edilmesi, tedavisi, danışmanlık gibi alanlarda çalışıyor.

(RED) Global Fund ile AIDS’e karşı ortaklık çalışması gerçekleştiren bir diğer oyun geliştirici firması olan King’in dışında geçtiğimiz yıl Rovio, Seriously gibi firmalarda bu proje dâhilinde (RED) Global Fund’a destek olmuştu.

Candy Crush Saga Yapım Sorumlusu Andreas Olofsson, “Böyle harika bir nedeni desteklemekten ve AIDS ’siz nesiller için mücadeleye katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Oyuncularımızın kampanyayla birlikte olacağını ve harcamalarını Afrika’daki insanların hayatları için olumlu bir fark yarattığını bilmekten mutluluk duyacağız” dedi.