Ana Sayfa Espor Kellogg’s ve Major League Soccer eMLS Partnerliği Duyuruldu

Kellogg’s ve Major League Soccer eMLS Partnerliği Duyuruldu

1012
Kellogg’s ve Major League Soccer eMLS Partnerliği Duyuruldu
Kellogg’s ve Major League Soccer eMLS Partnerliği Duyuruldu

Kellogg’s ve Major League Soccer eMLS Partnerliği Duyuruldu. Kellogg’s, Major League Soccer (MLS) ile olan partnerliğini üç yıllık uzatma için imzaları attı. Bu anlaşma uzatması ile Kellogg’s, ligin espor sahnesine uzun vadeli bir bağlılık sağlamak için endemik olmayan ilk marka haline gelmeyi amaçlıyor.

eMLS Kıdemli Direktörü James Ruth, ligin Kellogg’s ile geçtiğimiz Nisan’daki açılış etkinliğinden bu yana espor sahnesini destekleme konusunda görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Ruth, ”Kellogg’s taraftarlara nasıl erişeceğini düşünürken, deneyiminin büyük bir parçası olma fikrine ikna oldu” ifadesinde bulundu..

Bu fikir, Cheez-It ve Pringles’ın geçen ay Los Angeles’taki 2019 ilk etkinlikte yeni kurulan eMLS oyuncu lobisinde sunum partnerlikleri pozisyonundan ortaya çıkmış bir fikir. Ürünler aynı zamanda lobide ikram ediliyordu.

Markalar ayrıca ligin ikinci yılında odaklanacağı yeni bir projeyle tüm eMLS oyuncularının hikayelerini ve kişiliklerini belgesel tadında bir seriyle seyircilerin huzuruna sunacak. Bir sonraki eMLS etkinliği 17 Şubat tarihinde Dallas’ta gerçekleştirilecek.

Ayrıca Kellogg’s, stadyum reklam giydirme alanlarını da eline alarak MLS’in yerel pazarlama yöntemleri avantajını elde edecek. Diğer projeler ise yaz aylarında Orlando’da gerçekleşecek olan 2019 MLS All-Star Game etkinliği için bilet çekiliş ve satışlarıyla birlikte, hakem kararları ve pozisyon tekrarlarının görüntüleneceği dijital içeriklerle devam edecek. Kellogg’s, Cheez-It ve Pringles ambalajında hem İngilizce hem de İspanyolca olarak MLS reklamları yapıyor olacak.

Adrienne Barber, MLS ve SUM (Soccer United Marketing) Partnerlik Pazarlama Başkan Yardımcısı, eMLS’in büyüyen yapısının diğer markalar tarafından fark edilmeye devam ettiğini, partnerlik çalışmalarının sadece oyuna bağlı kalmayan, organik büyümeyi destekleyen projeler olduğunu söyledi.

Anlaşmanın şartlarına göre Eggo ligin resmi waffle markası olarak kalırken, Cheez-It Ve Pringles ligin resmi abur cubur markaları olacak. Kellogg’s yerel kulüp sponsorluklarını da içeren anlaşmaların yatırım seviyesini arttırma çalışmaları yapmasına rağmen, anlaşmanın mali koşulları henüz açıklanmadı. Mart ayında başlayacak 2019 sezonu için imzalanan anlaşmanın şartları henüz kesinleşmedi.

Dahası ve gelişmeler için Hubogi!