Ana Sayfa Türkiye'den Haberler Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor

Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor

Türk oyun geliştiricileri önemli bir başarıya imza attı.

1287
Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor
Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor

Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor! – Hubogi Tricksy Games ve Mora Labs’in işbirliği ile hazırlanan ve tamamen zekaya dayalı bir sisteme sahip mobil strateji oyunu P.A.T.H, piyasaya sunulduğu ilk andan itibaren Türkiye’de yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yatırım planları kapsamında şirket, Türk yapımı mobil taktik ve strateji oyununu Avrupa, Amerika, Brezilya ve Orta Doğu pazarına duyurmayı hedefliyor.

Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor

Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren Google Play’deki strateji oyunlarının arasında P.A.T.H. (Path of Heroes), en çok indirilen uygulamalarda liste başı oldu. Türkiye’de büyük ilgi gören mobil strateji oyunu, en çok konuşulan oyunlar arasında yerini aldı. Tüm bu gelişmeler ile birlikte yapımcı şirket, şimdi de Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Amerika, Rusya, Ukrayna, Hindistan, Malezya ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinin de dahil olduğu birçok ülkeye mobil strateji oyununu tanıtmak için hazırlıklara başladı.

Daha akıcı ve keyifli bir strateji deneyim imkanı

Hazırladıkları mobil taktik ve strateji oyununda iddialı olduklarını belirten Path of Heroes’un Ürün Müdürü Batuhan Özmen, “Yaklaşık 1 senedir üzerinde çalıştığımız ve Tricksy Games ailesinin adeta ilk bebeği olan P.A.T.H, Türk geliştiriciler tarafından tasarlandı ve yine tüm fikri Türk pazarlama ekipleri tarafından oluşturuldu. P.A.T.H.’i biz normal strateji oyunları kategorisinde değerlendirmiyoruz. Bizce bu oyun tahmin ve taktikten ibaret. Hem karşınızdaki rakibinizin ne kadar enerji basacağını tahmin ediyorsunuz hem de doğru bir taktik geliştirerek, rakibinizin hamlelerini alt etmeye çalışıyorsunuz. Son derece anlaşılır ve basit bir mantık üzerine kurguladığımız P.A.T.H.’i aldığımız geri dönüşlere ve istatistiklere göre her yaştan kullanıcı oynuyor. Ayrıca Türkiye ile sınırlı kalmayıp, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Amerika, Rusya, Ukrayna, Hindistan, Malezya ve MENA bölgelerinde de reklam çalışmalarını sürdürerek çok daha geniş kitlelere ulaştırmak ana hedeflerimizden biri. Arkadaşlarıyla ya da global çaptaki oyuncularla keyifli vakit geçirmek isteyen herkesi P.A.T.H. – Path of Heroes’a bekliyoruz” dedi.

Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor
Path of Heroes Ürün Müdürü Batuhan Özmen

Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor!

P.A.T.H hakkında

P.A.T.H. – Path of Heroes, Tricksy Games ve Mora Labs’in iş birliği ile ortaya çıkan ve her yaştan insanın rahatlıkla oynayabileceği strateji tabanlı bir mobil oyun. Toplamda 100 enerji ile başlayan iki taraf, 9 karelik bir oyun sahasının ortasında bulunan Sonsuzluk Taşını sahanın sonuna kadar götürmek için karşılıklı olarak enerjilerini harcıyorlar. Her tur sonunda rakibine göre daha fazla enerji harcayan kişi taşı bir kare ileri ittiriyor. Ancak, oyunun taktiksel zekâ gerektiren eğlenceli kısmı burada başlıyor. Sonsuzluk Taşını ileri ittirmek kadar, enerjinizi tamamen tüketmemeniz de önemli. Bu noktada yapımcılar derdini şu sözlerle anlatıyor: “En fazla enerji değil, taktiksel enerji!”

Oyunun en ilgi çekici özelliği, sıra tabanlı diğer strateji oyunlarının barındırdığı sıkıcı mekaniklerden kurtulup daha akıcı ve keyifli bir strateji deneyimi sunması. Bu deneyimi artırmak için iki adet de farklı harita mevcut. Benzer mekaniklerle oynanan ikinci haritada devreye çeşitli kartlar da giriyor. Bu da oyun severlerin arenada daha ayrıntılı stratejiler izleyebileceği ve rekabetin daha yüksek olduğu bir ortam sunuyor.  Oluşturduğu lig sistemiyle de bu rekabetin sonunda oyuncuları ödüllendiriyor.

Tricksy Games Hakkında

Tricksy Games, kendi mobil oyun projelerini ve büyük markalara oyunlaştırma platformları üreten mobil oyun stüdyosudur. 2017 yılında kurulan Tricksy Games İstanbul ofisi Türkiye başta olmak üzere özellikle Orta Doğu, Avrupa, Amerika ve Brezilya pazarları için mobil oyunlar üretmekte ve pazarlamasını yapmaktadır. Oyunlaştırma kurguları ile büyük markalara hizmet vermektedir. P.A.T.H, Kabadayak, Woppie The Wizard başlıca oyunlarıdır. 2018 sonuna kadar 3 oyun daha global pazara sunulacaktır.

Kahramanların Yolu Path of Heroes Tüm Dünyaya Açılıyor! Detaylar ve daha fazlası için takipte kalın.