Ana Sayfa Espor Inter Milan, Espor Dünyasına Girmeye Hazırlanıyor

Inter Milan, Espor Dünyasına Girmeye Hazırlanıyor

1343
HUBOGI-inter-milan-espor-dunyasina-girmeye-hazirlaniyor-olabilir

Inter Milan Espor Dünyasına Girmeye Hazırlanıyor Olabilir! Dünyaca ünlü İtalyan futbol kulübü Inter Milan, PES ve FIFA oyuncuları ile espor dünyasına girmeye hazırlanıyor olabilir.

İtalyan espor sitesi raporlarına göre, Inter Milan espor sahnesine girmek istiyor. Dünyaca ünlü futbol kulübünün, İtalyan espor takımı Qlash ile birlikte çalışmaya hazırlandığı düşünülüyor. Oyuncular, Inter Milan’ın FIFA 20 ve PES 2020 turnuvalarına girmesine yardımcı olacak.

Inter henüz bu haberi resmi olarak doğrulamasa da böyle bir şekil olması yakın zamanda bekleniyor. Juventus ve Lecce gibi diğer Serie A takımları daha önceden espor dünyasına giriş yapmıştı. Atalanta ise yarın espor dünyasına katılımla ilgili bir sunum yapacak. Inter’in espor dünyasına girişinin, esporun gelişimi açısından etkili bir adım olması bekleniyor.

Dünyaca ünlü spor takımları sırayla espor dünyasında yerini alıyor

Geleneksel spor takımları uzun süredir espor dünyasında yer almaya başladı. Avrupa’ya bakacak olursak, FC Schalke 04’ün League of Legends takımı 2016’dan beri League of Legends Avrupa Şampiyonası’nın bir parçası oluyor. Bu girişimler, birkaç büyük futbol kulübünün takımlarının bulunduğu FIFA ve PES sahnelerinde daha da ön plana çıkıyor.

Bu takımların espor dünyasına girmelerinden sonra ne kadar başarılı oldukları henüz belli değil. League of Legends sahnesinde Schalke 04 ve Clutch Gaming’in ayrıcalıklı bir ikili olduğu düşünülüyor. Birincisi League of Legens Avrupa Şampiyonası finalleri kemerinin altında görünürken, Clutch Gaming 2019 tarihinde Dünya Şampiyonası’na da gitmeyi başardı.

Yine de bu takımların ortak bir sorunu, gerçek kulüp sahiplerinin espor dünyasındaki takımlarına fazla ilgi göstermemesi olarak görülüyor. Bu takımların daha da başarılı olmalarını engelleyen etkenler konusunda en çok öne çıkan etken bu. Inter’in bu yolda aynı yaklaşımla ilerleyip ilerlemeyeceği şimdiden merak konusu oldu.