Ana Sayfa Global Haberler Insomniac Games Sony Tarafından Satın Alındı!

Insomniac Games Sony Tarafından Satın Alındı!

978

Insomniac Games Sony Tarafından Satın Alındı!

Marvel’s Spider Man oyunu ile geçtiğimiz yıl büyük bir çıkış yakalayan Insomniac Games PS4 için yaklaşık 13,2 milyon kopya sattı. Bu durum karşısında Sony Insomniac Games’i SIE WWS bünyesindeki stüdyolara dahil edeceğini duyurdu.

Insomniac Games kurucu ve CEO’su Ted Price yaptığı açıklamada çalışmaya başladıkları günden beri Playstation ile iyi bir ilişkilerinin olduğunu bu işbirliğinin de potansiyellerini yükselttiğini açıkladı. Bu ortaklık ile ileriye emin adımlar ile ilerleyeceklerini ve yeni deneyimler sunacakları için heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Insomniac Games Sony Tarafından Satın Alındı!

SIE Başkanı Shawn Layden ise İnsomniac ile uzun yıllardır süren işbirliğinin sonucunda ailenin bir parçası olmasından dolayı heyecanlı olduklarını açıkladı. Bu birliktelik ile Insomniac SIE WWS bünyesinde daha fazla PlayStation birinci sınıf oyun deneyimini sunacak.

Sony cephesinin PlayStation için yapmış olduğu bu hamlenin ilerleyen dönemlerde neler getireceğini hep birlikte göreceğiz. Öte yandan şirketler bu satın alma sonrasında herhangi bir net rakam yayınlamadı. Yapılan satın alma işlemi hakkında Sony ve Insomniac’tan resmi bir açıklama yapılması da bekleniyor.

Daha fazlası ve en güncel gelişmeler için Hubogi!