Ana sayfa Global Haberler İlk Çeyrekte Mobil Oyun Harcamaları 22 Milyar Dolar Oldu!

İlk Çeyrekte Mobil Oyun Harcamaları 22 Milyar Dolar Oldu!

54
ilk-ceyrekte-mobil-oyun-harcamalari-22-milyar-dolar-oldu

İlk Çeyrekte Mobil Oyun Harcamaları 22 Milyar Dolar Oldu! Mobil oyuna yapılan harcamalar 2021 çeyreğinde 22 milyar doları geçti. İndirme rakamları ise %15 oranında büyüme gösterdi. Mobil oyun harcamaları artıyor. App Annie tarafından sağlanan bilgiler doğrultusunda oyun harcamalarında ciddi bir artış var. Daha önce yayınladığımız birkaç habere göre de gelirlerin önemli ölçüde artış gösterdiği anlaşılmıştı. Hatta futbol kategorisi gibi kitlelerinde azalma fakat gelirlerinde artış görülen birçok kategori var.

ilk-ceyrekte-mobil-oyun-harcamalari-22-milyar-dolar-oldu-3

Roblox Sırasını Kaptırmıyor

Elde edilen gelirlerin büyük bir kısmı olan 13 milyar dolar App Store’dan tarafından. Bir önceki yıla göre büyüme oranı ise %30. Google Play ise 2021’ in Ocak ve Mart ayları arasında 9 milyar dolar elde ederek %35 artış gösterdi. Genelde tümünde tüketici harcamaları, ilk çeyrekte geçen yıla oranla %40 artış ile 32 milyar doları buldu. Roblox ise en kazançlı mobil oyun olma sırasını kaptırmıyor. Şirket bu ünvanı uzunca bir süre kimseye vermeyecek gibi. Oyuncu harcamalarında 1 milyar doları geçen Roblox 2021 yılı için de açık şekilde rakamlar vermişti.

ilk-ceyrekte-mobil-oyun-harcamalari-22-milyar-dolar-oldu-2İndirmelerde de artış gözlemleniyor. Tüketciler haftada yaklaşık 1 milyar oyun indirerek yıllık büyüme oranını %15’e çıkardı. Google Play indirmeleri 11 milyara ulaşarak %20 arttı. İlk çeyrekte Supersonic Studios’un Join Clash 3D en çok indirilen oyunu olurken ardından Among Us geldi. PUBG Mobile, Candy Crush Saga, Roblox, Free Fire, Call Of Duty: Mobile ise ayık en aktif kullanıcıya sahip oyunlar oldu. Oyun endüstrisi ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.