Ana Sayfa Türkiye'den Haberler HUPROG Hacettepe Üniversitesi’nde Başlıyor

HUPROG Hacettepe Üniversitesi’nde Başlıyor

1214
HUPROG Hacettepe Üniversitesi’nde Başlıyor
HUPROG Hacettepe Üniversitesi’nde Başlıyor

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği’nin (TOGED) desteği ve dernek üyelerinden TaleWorlds Entertainment’ın ana sponsorluğunda bu yıl dördüncüsü düzenlen Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması (HUPROG) 6 Nisan tarihinde üniversitenin Beytepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği’nin (TOGED) destek verdiği ve TaleWorlds Entertainment’ın ana sponsoru olduğu ödüllü Hacettepe Üniversitesi Programlama Yarışması (HUPROG) 6 Nisan tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde başlıyor. Yarışmada çeşitli görevleri yerine getirerek birinci olmayı başaran takım 10 bin liralık ödülün sahibi olacak.

 

En Yaratıcı Çözümler Yarışıyor

ACM Hacettepe Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen yarışma 2016 yılından bu yana düzenleniyor. Bilgisayar bilimlerine ilgiyi artırmayı ve bu alanda farkındalık yaratmayı hedefleyen yarışmada 15 takım yer alıyor. Farklı zorluk seviyesindeki problemleri yazdıkları programlarla çözmeye çalışacak olan takımlar, üstesinden geldikleri problemlerin zorluğuyla doğru orantılı olarak puan toplayacak.

HackerRank adlı platform üzerinde gerçekleştirilecek yarışmanın katılımcıları kullanacakları araçlar konusunda son derece serbest olacaklar. Karşılaştıkları sorunlara yaratıcı çözümler üretmeye çalışacak yarışmacılar 30 farklı programlama dilinden arzu ettiklerini seçebilecek ve internetteki kaynaklardan yararlanabilecekler.

Büyük Ödül 10 Bin TL

6 Nisan günü saat 16.00’da Hacettepe Teknokent’te başlayacak yarışma 16 saat sürecek ve ertesi gün saat 19.00’da sona erecek. Yarışma sonucunda en yüksek puanı elde eden ilk 5 takım çeşitli para ödülleri kazanacak. Birinci olmayı başaran takımın ödülü ise 10 bin TL. HUPROG hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://huprog.acmhacettepe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ödüller:

1.Takım: 10.000 TL

2.Takım: 5.000 TL

3.Takım: 2.500 TL

4.Takım: 1.000 TL

5.Takım: 500 TL