Ana sayfa Espor HolyPhoenix, Yeni Sezonda Royal Youth kadrosuna dahil oldu

HolyPhoenix, Yeni Sezonda Royal Youth kadrosuna dahil oldu

827
HolyPhoenix, Yeni Sezonda Royal Youth kadrosuna dahil oldu
HolyPhoenix, Yeni Sezonda Royal Youth kadrosuna dahil oldu

Geçtiğimiz sezonda espor kariyerine Beşiktaş Esports’da devam eden Anıl “HolyPhoenix” Işık yeni sezonda Royal Youth’a transfer oldu. League of Legends oyununda nişancı rolü ile öne çıkan HolyPhoenix, Dark Passage takımında da yer almıştı. Dark Passage’dan ayrıldıktan sonra aynı performansı gösteremeyen oyuncu bu sezonda yeni transfer olduğu takımla birlikte tekrardan ön plana çıkmayı hedefliyor.

Royal Bandits ve KMF’de yer alma şansına sahip olan oyuncu son sezon Beşiktaş Esports’da oynamıştı. Bu takımda forma giyen nişancı, takımın kaptanlığını üstlenmişti. Bu kaptanlıkla birlikte ana taşıyıcı olarak etkileyici bir performans göstermesiyle çok iyi işler başardı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan oyuncu, Royal Youth takımında yoluna devam etmeye karar verdi. Transfer öncesi güzel bir takımda oynamak istediğini söyleyen oyuncu, Twitch’te yayın yaparken artık yeni bir takımla zaferlere oynamak istediğini söylemişti. Sekiz yıldır birçok takımda boy gösteren oyuncu, eski performansını tekrarddan göstermek için yeni bir takıma transfer oldu.

HolyPhoenix’in Espor alanındaki gelişimleri

HolyPhoenix , ülkemizde espor henüz gelişmemişken kariyerine başlamıştı. Böyle bir dönemde nişancı rolüyle hafızalara kazınan oyuncu çok başarılı dönemlerden geçmişti. Avrupa Batı sunucusunda Şampiyonluk kümesine yükselen ilk Türk oyuncu oldu. Daha sonra Dark Passage takımıyla birçok şampiyonluk yaşadı ve ülkemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil etti. Nişancı rolünde HolyPhoenix varken ülkemize ilk defa bu başarıyı getiren takım Dark Passage takımı oldu.

Daha sonra  EU League of Legends Challengers Series’da Huma forması giyen nişancı, bu takımla birlikte yarı final gördü. Farklı takımlarda yer alan oyuncu daha sonra tekrardan Dark Passage’a döndü. Ancak takım eski günlerindeki performansına dönüş yapamadı.

Bununla birlikte Beşiktaş takımına gelmeden önceki sezon Royal Bandits formasıyla boy gösteren oyuncu burada Kış Mevsimi Finalleri’ne yükseldi ama kupa alamadı. Daha sonra Beşiktaş takımına gelince çeyrek finale kadar yükselebildi.

Oyunlarda alt koridorda boy gösteren HolyPhoenix, genellikle Lucian, Sivir ve Ezreal şampiyonlarını oynamayı tercih ediyor. Yapılan istatisiklerde 4.8 KDA oranına sahip ve takıma katkısı %75 oranındadır. Yeni sezonda Royal Youth’da oynayacak oyuncu Twich platformunda yayın yapmaya devam ediyor.