Ana sayfa Global Haberler Halo Xbox 360 Çevrimiçi Hizmetleri Kapatılacak!

Halo Xbox 360 Çevrimiçi Hizmetleri Kapatılacak!

218
Halo Xbox 360 Çevrimiçi Hizmetleri Kapatılacak
Halo Xbox 360 Çevrimiçi Hizmetleri Kapatılacak

343 Industries, 2021’in sonlarından itibaren Xbox 360’taki tüm Halo oyunları için çevrimiçi hizmetlerin kullanımdan kaldırılacağını duyurdu.

Halo bir yıl içerisinde inişler ve çıkışlar geçirdi. Bu iniş çıkışlar Halo: Master Chief Collection’ın PC’ye taşınması etrafında dönerken, aynı zamanda Halo Infinite’in çok beklenen sürümünün gecikmesine odaklanıyor. Halo Infinite şimdi 2021’in sonlarında, fazladan bir yıl bekleyişi ile gelecek. Yine de, Xbox’ın Xbox 360 platformunda Halo hizmetlerini sonlandıracağı doğrulandığı için yine bir yıl iniş çıkış yaşayacak gibi görünüyor. Yeni nesil konsollarla eski nesillere veda edin.

Tek tek oyunlar oynanabilir olmaya devam edecek, ancak çevrimiçi eşleştirme ve diğer çevrimiçi hizmetler gibi özellikler sınırlandırılacak veya tamamen devre dışı bırakılacak. 343’ün bu sürecin İkinci Aşaması dediği şeyi işaret ediyor. Birinci Aşama, çeşitli Halo Xbox 360 verilerini modern platformlarda yaygın olarak bulunan Halo: Master Chief Collection’a aktarmayı içeriyordu. Aşama İki, açık olması gerektiği gibi, hayranları Halo Xbox 360 hizmetlerinin yakında sona ereceği konusunda bilgilendirmekle başlıyor.

Bununla birlikte, iki şans daha geliyor. Birincisi, Xbox 360’taki Halo oyunları artık dijital olarak kullanılamayacak. İki, Xbox 360’taki Halo DLC’si hala ücretsiz olarak alınabilir.

Xbox 360’ta Halo’nun yaklaşan kullanımdan kaldırılmasıyla ilgili olarak 343 Sektör, Xbox ve diğer kanallardan devam eden uyarıları içerecek. Bu, 2021 boyunca gerçekleşecek. Son olarak, Aralık 2021’de 4. Aşama, bu eski hizmetlerin resmi olarak kapatıldığını görecek. Kapatma için belirli bir tarih belirtilmedi, ancak bugün, 18 Aralık’tan itibaren en az bir yıl olduğu onaylandı. Kapanış için gerekçe olarak, 343, Halo Infinite için “iddialı vizyonuna” ve Halo: Master Chief Collection’ı büyütmek için “devam eden ve gelişen” planına odaklandığını belirtiyor.

Çevrimiçi özellikleri ve hizmetleri kapatılmalarına bir yıl kalsa da, Halo hayranlarının anılarıın zengin kalması kesindir.