Ana Sayfa Global Haberler Grave Seasons, Stardew Valley ile Çok Benzer Ürpertici Bir Oyun

Grave Seasons, Stardew Valley ile Çok Benzer Ürpertici Bir Oyun

272
Grave Seasons, Stardew Valley ile Çok Benzer Olan Ürpertici Bir Oyun

Grave Seasons, çiftlik simülasyonu oyunlarına yeni bir soluk getiriyor. Çünkü bu sıradan çiftlik kasabası sakinlerinin arasında bir katil gizleniyor.

ConcernedApe tarafından geliştirilen Stardew Valley’nin patlayan popülaritesi, çiftçilik simülasyonu türündeki oyunlara ilham verdi. Bu ilhamın sonuçlarından biri olan Grave Seasons, bugüne kadarki en ilginç çiftlik simülasyonlarından biri olabilir. Grave Seasons şu anda bağımsız oyun stüdyosu Perfect Garbage tarafından geliştiriliyor.

Stardew Valley Benzeri Oyunlar: Grave Season

Stüdyo direktörü Son M, 2021’de Twitter’da bu oyun için oldukça ikna edici bir sunum yaptı ve şunları söyledi:

“Stardew Valley’e çok benzeyen ancak daha büyük bir kasabaya sahip bir çiftçilik simülatörü yapmak istiyorum. Açtığınız her yeni oyun dünyasında kasaba sakinlerinden biri rastgele bir şekilde seri katil olarak seçilecek. Bu dünyada çiftçilik yapın, balık tutun, hayatınız için savaşın, sığır yetiştirin, bir ev inşa edin, romantizm yaşayın, cinayetleri durdurun, biraz daha balık tutun.”

Grave Seasons’ın Stardew Valley ile pek çok ortak noktası var. Aynı Stardew Valley oyunundaki gibi oyuncular bu oyunda da mahsul yetiştirme, balık tutma ve yerel kasaba halkıyla etkileşime girme gibi eylemleri yapabilecek. Ayrıca Stardew Valley gibi Grave Seasons da romantizm seçeneklerine sahip.

Grave Seasons, Stardew Valley ile Çok Benzer Olan Ürpertici Bir Oyun

Stardew Valley’deki gibi Grave Seasons’da da romantizm seçenekleri bulunacak

Stardew Valley’in bir diğer önemli özelliklerinden birisi ise kasaba halkıyla romantik ilişkilere sahip olabilmektir.

Romantizm çabalarında başarılı olan Stardew Valley oyuncuları yuva kurabilir, evlenebilir ve hatta partnerlerinden çocuk sahibi olabilirler. Grave Seasons da benzer şekilde oyuncuların yerel kasaba halkıyla romantizm kurmasına olanak tanıyacak, sadece ek olarak seçtiğiniz eşin seri katil çıkması ihtimali dahilinde tabii…

Grave Seasons’daki oyun dünyanızda yer alan NPC’lerden biri seri katil olarak rastgele seçilecek. Bunun kim olduğunu bulmak önemli olacak, özellikle de oyuncular dikkatli olmazlarsa kendilerini katille aşk yaşarken bulabilecek.

Grave Seasons, Stardew Valley ile Çok Benzer Olan Ürpertici Bir Oyun

Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil

Ne yazık ki Grave Seasons’ın şu anda bir çıkış tarihi yok. Henüz geliştirme aşamasının çok başlarında olduğundan, hayranların oyunu deneyimleyebilmeleri için uzun bir süre geçmesi gerekebilir. Her şeye rağmen, Grave Seasons’ın benzersiz konsepti şimdiden oldukça ses getirmiş durumda ve bu nedenle Stardew Valley hayranları oyunu kesinlikle radarlarında tutmalı.