Ana sayfa Global Haberler Google Yeni Bir Konsol Projesi Üzerinde Çalışıyor

Google Yeni Bir Konsol Projesi Üzerinde Çalışıyor

507
Google Yeni Bir Konsol Projesi Üzerinde Çalışıyor
Google Yeni Bir Konsol Projesi Üzerinde Çalışıyor

Google Yeni Bir Konsol Projesi Üzerinde Çalışıyor! – Hubogi Geçtiğimiz iki yıl boyunca Google’nin oyun konsolu üzerinde çalıştığı iddiaları gün geçtikçe daha da artıyor. The Information’un yayınlamış olduğu rapora göre Google’nin bir konsol projesi üzerinde çalıştığını doğrular nitelikte.

The Information raporuna göre 2015 yılında Google’nin başlattığı konsol projesine “Yeti” adı verildi. İki yıl sürmesi planlanan projenin beklenenden çok uzadığını ancak Google’nin projeyi ne zaman tanıtacağı hakkında bir bilgi vermeyen raporda projenin başında Mario Querioz ve Majd Bakar önderlik ediyor.

Proje tamamlandıktan sonra Google Pixelbook projesinde olduğu gibi Made by Google etiketi ile piyasaya sürülecek. Ayrıca Google bu proje için özel olarak bulut üzerinden yayın yapılabilecek bir sistem üzerinde çalışıyor.

Henüz konsolun donanımsal özellik, tasarım ve fiyat gibi konularında bir açıklama yapmayan Google’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı projeyi yakın zaman içerisinde açıklaması bekleniyor. Her sektörde iyi işler başarmak isteyen Google, oyun konsolu konusunda da titiz bir çalıştırma gerçekleştirerek pazara başarılı bir giriş yapmak istiyor.

Google’nin Microsoft, Sony ve Nintendo gibi güçlü rakipler karşısında işinin zor olduğu kesin ancak iddialı oldukları da kesin gibi gözüküyor.