Ana sayfa Türkiye'den Haberler GeekDay2020, 29 Şubat’ta Başlıyor!

GeekDay2020, 29 Şubat’ta Başlıyor!

586
GeekDay2020, 29 Şubat'ta Başlıyor!
GeekDay2020, 29 Şubat'ta Başlıyor!

Gebze Teknik Üniversitesi’nin Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin çabaları ile 2016 yılının şubat ayında kurulmuş, GTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün resmi öğrenci topluluğu olan Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu tarafından düzenlenen ve önemli bir etkinlik olan GeekDay2020 yaklaşıyor.

Kısa sürede, başta bölüm öğrencileri olmak üzere okuldaki birçok öğrenciye ulaşmış olup, 300’ü aşkın üye sayısıyla okuldaki en büyük toplulukların başında gelmekteler. Bu kadar kalabalık bir topluluğun her yönüyle ilgilendiği önemli bir etkinlik düzenleniyor. GTÜ Bilgisayar Topluluğu’nun merakla beklenen büyük etkinliği GeekDay geliyor!

GeekDay etkinliği 4 yıldır düzenlenen bir etkinlik. Bu yıl düzenlenecek olan GeekDay2020’nin önceki etkinliklere kıyasla en büyük etkinlik olacağı belirtiliyor.

29 Şubat 2020 Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlikte bilişim sektörünün uzmanları ağırlanacak. Bilişim sektöründen pek çok önemli ismi ağırlayacak olan GeekDay2020 etkinliğinde sektörün önde gelen isimleri, farklı salonlarda gerçekleştirilecek oturumlarla katılımcılarla bir araya gelecek. Bilişim sektörünün 24 özel ismi 3 ayrı salonda gerçekleştirilecek 20 farklı oturumla geleceğin teknolojilerini katılımcılara tanıtacak.

AI, Kubernetes, 5G ve Nesnelerin Interneti gibi 15 yeni teknoloji alanında uzman kişiler tarafından katılımcılara 50 dakikalık sunumlarla anlatılacak. Oyun sektörünü farklı konuşmacı ve oturumlarla her açıdan görmek için, tasarımın renkli dünyasına atılmak ve tasarımda algı nasıl olur öğrenmek ve çok daha fazlası için GeekDay 2020 geliyor!

Bilişim sektörünün önemli isimlerinin katıldığı, birbirinden farklı ve yeni 15 adet teknolojinin tanıtıldığı GeekDay2020, Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bu yıl dördüncüsü 29 Şubat günü gerçekleştirilecek olan GeekDay etkinliğinde , bilgisayar dünyasına meraklı bireyleri alanlarında uzman isimlerle bir araya getirip katılımcılara tecrübe ve bilgi paylaşımının gerçekleşeceği bir ortam sunmak hedeflenmiş.

HAVELSAN’dan Barış Yalçın ve Barış Soytürk gibi sektörün içinden olan isimlerin yanısıra sosyal medya ve yayıncılığın önemli isimlerinden biri olan Can Sungur da konuşmacılar arasında yer alıyor.

Etkinlik Takvimi

geekday2020-29-subatta-basliyor

Ana sponsorluğunu HAVELSAN’ın yaptığı etkinliğe sponsor olan başka firmalar da mevcut. Intertech, Cineguru, berqnet ve Elmer gibi firmalar da sponsorlar arasında yer alıyor. Etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz. Siz de 29 Şubat günü etkinlikte yerinizi ayırtmak istiyorsanız buraya tıklayarak GeekDay2020 resmi websitesine gidebilirsiniz.