Ana Sayfa Global Haberler GDC 2020 GDC Summer Olarak Yazın Düzenlenecek!

GDC 2020 GDC Summer Olarak Yazın Düzenlenecek!

846
GDC 2020, GDC Summer Olarak Yazın Düzenlenecek!
GDC 2020, GDC Summer Olarak Yazın Düzenlenecek! - HUBOGİ

GDC 2020 GDC Summer Olarak Yazın Düzenlenecek! Game Developers Conference geçtiğimiz haftalarda koronavirus salgını yüzünden ertelenmişti. Organizatörlerin yaptığı yeni açıklamaya göre etkinlik yeni tarihi ile birlikte yaz aylarında düzenleneceği açıklandı. GDC Summer adı altında düzenlenecek olan etkinliğin yeni tarihi Ağustos olarak belirlendi.

Etkinliğin yeni tarihi 4 – 6 Ağustos olarak belirlendi. Üç gün sürecek etkinlik San Francisco’da Moscone Center’da düzenlenecek. GDC Summer’da katılımcılara benzersiz bir GDC deneyimi sunulacağı iddia ediliyor. Ayrıca klasik geliştirici konuşmalarının fuar mantığı ile birleştirileceği belirtiliyor.

GDC organizasyon yetkililerinin neden böyle bir karar aldığı ise merak ediliyor. Salgının her geçen gün artması ve sektörleri bu denli etkilemesine rağmen yaz aylarında organizasyonun tekrar düzenlenmesine karar verilmesinin sebepleri merak ediliyor. İlerleyen dönemde yetkililerin vermiş olduğu bu kesin tarihinde değişip değişmeyeceği hakkında net bir bilgi alınması da bekleniyor. E3 gibi süresiz ertelemek yerine GDC’nin böyle bir karar almasının etkilerini göreceğiz.

GDC 2020 GDC Summer Olarak Yazın Düzenlenecek! GDC Summer adı altında 4 – 6 Ağustos tarihlerinde San Francisco’da Moscone Center’da düzenlenecek. Organizasyon hakkında ayrıntılı haberin ise ilerleyen dönemde yapılacağı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan GDC ödül törenlerinin sonuçları ise şu şekilde;

Yılın Oyunu: Untitled Goose Game

En İyi Ses: Control

En İyi İlk Oyun: ZA/UM (Disco Elysium)

En İyi Tasarım: Baba Is You

En İyi Anlatım: Disco Elysium

En İyi Teknoloji: Control

En İyi Görsellik: Control

En İyi VR/AR Oyunu: Vader Immortal

Yenilikçilik Ödülü: Baba Is You