Ana sayfa Türkiye'den Haberler GameTech Programı ile Oyun Teknolojileri Girişimlerine Destek!

GameTech Programı ile Oyun Teknolojileri Girişimlerine Destek!

165
gametech-programi-ile-oyun-teknolojileri-girisimlerine-destek

GameTech Programı ile Oyun Teknolojileri Girişimlerine Destek! İTÜ ARI Teknokent ve Teknoloji ile Üretelim Platformu iş birliği sonucu İTÜ Çekirdek #GameTech programı start alıyor. Ülkemizde teknoloji üretimini arttırmayı hedefleyen Teknoloji ile Üretelim Platformu yine ülkenin girişimcilik ve inovasyon üssü olan İTÜ ARI Teknokent ile güçlerini bu projede birleştirdi.

Oyun teknolojileri alanında inovatif teknoloji geliştirmeyi hedefleyen girişimcilerin desteklenmesi ve küresel oyun dünyasına girişi kolaylaştırmayı hedefleyen proje sonunda girişimcileri ödülde bekliyor. #GameTech programına başvuran girişimciler Big Bang sahnesinde 350 bin TL ödülün sahibi olmak için yarışacaklar.

Oyun geliştiren, oyun sektörüne kurguladığı iş modeli ile değer katan ve oyun deneyimini iyileştirme konusunda katkı sağlayan tüm girişimciler başvuru yapabilirler. İş birliği ile ilgili olarak İTÜ ARI Teknokent Direktörü ve İTÜ Çekirdek kurucusu olan Arzu Eryılmaz konuşmasında “2012 yılından bu yana İTÜ Çekirdek’te bir teknoloji girişimcisinin ihtiyacı olan eğitim, mentorluk, yatırım, cansuyu gibi destekleri paydaşlarımızın katkıları ile girişimcilerimize sunuyoruz. Her teknoloji dikeyine açık olarak İTÜ Çekirdek sektörel paydaşlarla güç birliği yaparak girişimcilere verimli ve sektör odağında çok daha etkili hizmet verebiliyor. Bu kapsam dahilinde oyun teknolojileri alanında vizyoner bir bakış açısıyla paydaşımız olan Teknoloji ile Üretelim Platformu ile oyun teknolojileri alanında yeni girişimlerin oluşmasına ve var olan girişimlerin gelişmesini hedefliyoruz. Ayrıca ülkemizin globale açılmasını sağlayacak oyun girişimcilerinin oluşmasında da hedeflerimiz bulunuyor” şeklinde sözlere yer verdi.

GameTech Programı ile Oyun Teknolojileri Girişimlerine Destek! Teknoloji ile Üretelim Platformu Sözcüsü ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu ise “Ülkemizin teknolojiyi tüketen tarafta değil, teknolojiyi üreten tarafta olmasını hedefleyerek çıktığımız yolda Teknoloji ile Üretelim platformu olarak girişimcileri ve startupları destekliyoruz. Çok değerli İTÜ ARI Teknokent ile iş birliği yapmanın da mutluluğunu duyuyoruz” sözlerine yer verdi.

İTÜ Çekirdek başvurusu için aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

https://itucekirdek.com/gametech/