Ana sayfa Global Haberler Gamescom 2017 Başladı, Etkinlik Programları Belli Oldu

Gamescom 2017 Başladı, Etkinlik Programları Belli Oldu

1035
Gamescom 2017 Başladı!
Gamescom 2017 Başladı!

Gamescom 2017 Başladı, Etkinlik Programları Belli Oldu! Okyanus aşırı rakibi E3 kadar heyecanlı olmasa da Gamescom 2017 bekleyişi son buldu. Dün başlayan etkinlikte beklenti üst düzey olmasa da güzel haberler ve yeniliklerin bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Avrupa bölgesinin en büyük oyun fuarı olan Gamescom 2017’de Microsoft, EA, Blizzard gibi dev oyun firmalarının sunum yapacağı heyecanlı bekleyiş sona erdi. Etkinlikte yer alacak birçok firmanın etkinlik program saatlerinin yer aldığı yazımızda sorularınıza cevap alabileceksiniz. Herhangi bir karışıklık yaşanmaması için fuarda yer alan firmaların etkinlik program saatlerini Türkiye saatlerine göre yazdığımızı belirtmekte fayda var. Dün başlayan festivalde ilk olarak Türkiye saatiyle 22:00’de Microsoft açılışı yaptı ve beklenildiği gibi E3 2017’de gösterdiği ne varsa Gamescom’da da bizlere bunları sundu. Ek olarak sunumdaki tek yenilik Xbox One X konsolu için ön satış fiyatları hakkındaki bilgilendirmesi oldu.

Gamescom 2017 Başladı! 21 Ağustos Pazartesi günü yani bugün bizleri heyecanlandıran iki büyük sunum var bunlardan ilki yine Türkiye saati ile 19:30 da EA Sports’un etkinliği olacak. Belki de Gamescom 2017’nin en çok beklenen konferansı EA Sports’un olacağını söylemek yanlış olmaz. Çünkü yakın zamanda EA cephesi Gamescom’da birkaç sürpriz yapacaklarını belirtmişlerdi. Bu merakımız bugün Türkiye saati ile 19:30 da dinmiş olacak. Günün merak edilen bir diğer etkinliği ise Blizzard tarafından Türkiye saati ile saat 19:00 da gerçekleşecek. Blizzard bu sene Gamescom’da 2 gün 2 farklı etkinlik ile karşımıza çıkacak. Heartstone, Overwatch, Diablo, Starcraft ve Heroes of the Storm gibi oyun dünyasında kült olmuş yapımların başrolünde yer alan Blizzard’dan yeni bir oyun gelip gelmeyeceğini bekleyip göreceğiz. Fakat içimizden bir ses Blizzard’ın yeni oyun veya genişleme paketi duyurularını BlizzCon’a bırakacağını söylüyor.

Gamescom 2017 Başladı! 22 Ağustos Salı günü, Blizzard firmasının ikinci etkinliği Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak. 21 Ağustos konferansından sonra bir ikinci konferansı düzenleyen Blizzard bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Bu sunumunda da oyunları hakkında yeniliklerden bahsedecek olan Blizzard’ın yeni bir oyun tanıtımı yapacağı da söylentiler arasında. Günün bir diğer önemli konferansının sahibi Nintendo olacak yine Türkiye saati ile 16:00’da başlayacak olan etkinlikte Nintendo’da Blizzard benzeri bir strateji ile farklı günlerde iki sunum yapacak. Sunumlarının her ikisinde de çiçeği burnunda konsolu Nintendo Switch’ten bol bol bahsedeceği tahmin ediliyor.

Gamescom 2017 Başladı! 24 Ağustos Perşembe günü, Blizzard gibi ikinci etkinliğini düzenleyecek olan Nintendo Türkiye saati ile 16:00’da Nintendo Switch hakkında yeni oyun sunumları ile bizlerle olmasını umuyoruz. Nintendo cephesinden gelecek haberler ile birlikte Gamescom 2017’nin en önemli konferansları son bulacak. 26 Ağustos Cumartesi gününe kadar sürecek olan fuarda bu firmalar dışında yer alacak birçok firma oyun severler için yeniliklerini tanıtıyor olacak.

Türkiye’den bazı oyun yapımcısı firmaların da katıldığı Gamescom 2017’de bu sene Türkiye’nin tek oyun ajansı Gaming in Turkey’de yer alıyor. Gaming in Turkey 360 derece pazarlama hizmeti veren, oyun destek çözümleri, operasyon hizmetleri, pazarlama ve danışmanlık servisleriyle yurt dışından Türkiye Oyun pazarına girmek isteyen oyun firmalarına, Türkiye’de olup oyun sektörüne yatırım yapmak isteyen firmalara hizmet veriyor. Yazı yayına hazırlanırken Ubisoft’un Assassin’s Creed serisine ait son oyun olan Origins’ten gelen sinematik fragmanla sizleri başbaşa bırakıyor, Gamescom sonrası değerlendirme yazımızda görüşmek üzere diyoruz.