Ana sayfa Türkiye'den Haberler Gamer’s Jam’den 24 Saatte 10 Yeni Oyun!

Gamer’s Jam’den 24 Saatte 10 Yeni Oyun!

271
Gamer’s Jam’den 24 Saatte 10 Yeni Oyun!
Gamer’s Jam’den 24 Saatte 10 Yeni Oyun!

Gamer’s Jam’den 24 Saatte 10 Yeni Oyun! – Hubogi İTÜ Oyun Tasarlama ve Geliştirme Kulübü, yeni bir rekora imza attı. Netmarble ve StartersHub ortaklığı ile gerçekleştirilen Gamer’s Jam’de 24 saat içerisinde 10 yeni oyun projesi geliştirildi.

3 – 4 Kasım 2018 tarihinde StartersHub’da düzenlenen Gamer’s Jam’de 10 ekip 24 saat içerisinde oyun projelerini geliştirdi.  Proje kapsamında amatör ve profesyonel oyun geliştiricileri ekipleri ile birlikte oyun kodlayacakları maratona girdiler. StartersHub’da gerçekleşeen etkinlik 3 Kasım Cumartesi günü 14.00’da başladı ve 4 Kasım Pazar günü 20.00’da sona erdi.

“Bedel” teması ile tasarlanan oyunlarda yaklaşık 50 geliştirici yer aldı. Bu geliştiricilerden oluşturulan 10 ekip kodlanan oyunlar ile büyük bir başarıya imza attı.

Netmarble EMEA Genel Müdürü Barış Özistek tarafından yapılan açılamada “Mobil oyun geliştirme ve kodlama konusunda ülkemizin sayılı merkezlerden biri haline gelmesini hedefleyen Gamer’s Qube önemli bir etkinliğe imza attı. 24 saat içerisinde hiç fire vermeden 10 oyun geliştirmek önemli bir başarı. Bu süre içerisinde geliştiriciler etkinlikten büyük keyif aldılar.”

Gamer’s Jam’den 24 Saatte 10 Yeni Oyun!“Netmarble ve StartersHub olarak amacımız oyun geliştiricilerinin yanında olmak ve global bilgi birikimimizi, tecrübemizi onlara aktarmak dedi. Onların hem yerel hem de global piyasada başarı ihtimallerinin yükselmesinin istiyoruz.” ve StartersHub olarak amacımız oyun geliştiricilerinin yanında olmak ve global bilgi birikimimizi, tecrübemizi onlara aktarmak dedi. Onların hem yerel hem de global piyasada başarı ihtimallerinin yükselmesinin istiyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.