Ana sayfa Global Haberler GameFly Oyun Akış Hizmetlerini Durduruyor!

GameFly Oyun Akış Hizmetlerini Durduruyor!

1320
GameFly Oyun Akış Hizmetlerini Durduruyor
GameFly Oyun Akış Hizmetlerini Durduruyor

GameFly Oyun Akış Hizmetlerini Durduruyor! Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya merkezli şirket GameFly Ağustos ayı sonunda hizmetini sonlandıracağını duyurdu. Bu hizmet sonlandırma sonucunda disk tabanlı oyunlarla herhangi bir sorun yaşanmayacağı belirtildi.

Oyun pazarında büyük şirketlerin büyüme haberlerinin yanı sıra kapanma haberleri de yer alıyor. Bunlardan biri de popüler oyun servisi GameFly’dan geldi. 31 Ağustos 2018’de yayın hizmetini sonlandırmaya hazırlanan şirket GameFly Streaming hesaplarının kapanış tarihinin ardından ücretlendirilmeyeceğini belirtti. GameFly disk tabanlı oyun kiralama hizmetine posta yolu ile devam edecek.

GameFly 2002 yılında Sean Spector, Jung Suh ve Toby Lenk tarafından kurulmuştu. Video oyun disklerini aylık olarak kiralayan ve müşterilere gönderme hizmeti veren şriket 2009 yılında Shacknews, 2011 yılında MobyGames’i satın alarak genişledi. 2018 yılı ilk aylarında Electronic Arts’ın şirketin bulut oyun teknolojisi varlıklarını ve personelini satın aldığını duyurmuştu. Satın alma sonucunda yeni projeler ile hizmet vermesi beklenen GameFly alınan karar ile hizmet sonlandırma açıklaması yapıldı. Sektörün lider konumunda yer alan GameFly yaklaşık 8000’nin üzerinde oyunu içerisinde bulunduruyordu.