Ana sayfa Global Haberler Fortnite Yapımcısı Epic Games’ten 2018’de Rekor Kâr

Fortnite Yapımcısı Epic Games’ten 2018’de Rekor Kâr

989
Fortnite Yapımcısı Epic Games’ten 2018’de Rekor Kâr
Fortnite Yapımcısı Epic Games’ten 2018’de Rekor Kâr

Fortnite Yapımcısı Epic Games’ten 2018’de Rekor Kâr. Fortnite yaratıcısı Epic Games, 2018’de free-to-play oyunun popülaritesini zirvelere taşıyarak muazzam bir başarıya imza attı.

Oyun free-to-play olmasına rağmen 10 $ değerindeki sezonluk Savaş Biletleri ve Mağazadan satın alınan oyun içi kozmetik öğeler, şimdiye kadar 125 milyon oyuncunun gerçek para harcamasının sebebi oldu.

Epic Games’in Fortnite’ının PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch, Android ve iOS dahil olmak üzere tüm platformlarından 3 milyar $ kâr elde ettiği anonim kaynaklar tarafından açıklandı. Bu paranın gelir değil, kâr olduğu gerçeği büyük önem taşıyor.

Kısaca özetlemek gerekirse, free-to-play bir oyun için oldukça şaşırtıcı bir rakam. Epic Games, henüz bu rakam üzerinde resmi bir açıklama yapmayarak, finansal verilerini mümkün olduğunca gizli tutmayı tercih ediyor. Ancak 2018 boyunca yüzlerce milyonluk aylık gelirler, endüstri analistlerinden gelen raporlar göz önüne bulundurulduğunda bu rakam oldukça doğal görünüyor.

Çinli şirket Tencent, şirkette %40 hissesini sahibi ve 2018 başlarında birkaç yatırım firmasından ek olarak 1.25 milyar $ daha yatırım aldı. Eğer Epic Games gerçekten böylesine büyük kârlar elde ediyorsa, neredeyse 15 milyar dolar değerinde olmak, firma için eksik bir miktar bile olabilir.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!