Ana sayfa Global Haberler Fortnite Mart ayında 223 milyon dolar kazandı – Superdata

Fortnite Mart ayında 223 milyon dolar kazandı – Superdata

534
Fortnite Mart ayında 223 milyon dolar kazandı - Superdata
Fortnite Mart ayında 223 milyon dolar kazandı - Superdata

Fortnite Mart ayında 223 milyon dolar kazandı! – Hubogi Superdata verilerine göre Epic Games’in Survival oyunu “tüm zamanların en büyük ücretsiz konsol oyunu” olmuş gibi gözüküyor.

Fortnite: Battle Royale fenomeni devam ediyor. Araştırma firması Superdata’ya göre, Epic Games’in ücretsiz oyunu Fortnite, şu anda elde edilen gelir ve aylık aktif kullanıcılar açısından tüm zamanların en iyi ücretsiz konsol oyunuu oldu.

Mart ayındaki dijital oyun raporunda Superdata, Fortnite’ın ay boyunca tüm platformlarda (konsol, PC ve mobil) 223 milyon dolar kazandığını ve bu sayede dijital gelirleri olarak bakıldığında, en iyi konsol oyunu ve PC’de beşinci en yüksek kazancı sağlayan oyun olduğunu açıkladı. Bu gelir, Şubat’ın toplamına göre %73 artmış ki Fortnite’ın yayılma hızını tahmin ediyorsunuzdur.

Konsol grafiğindeki Fortnite’ın hemen arkasındaki Far Cry 5, Superdata’nın verilerine göre tüm platformlarda dijital olarak 2.5 milyon adet sattı. Konsolun lansmanı özellikle iki yıl önce Far Cry Primal’inki kadar büyüktü.

Genel olarak, Mart ayı için dünya çapında dijital oyun gelirleri, yaklaşık %2 oranında artarak 8,9 milyar dolara yükseldi. Konsol piyasası büyümeyi sürdürüyor ve ücretsiz PC ve sosyal oyun gelirlerinde mütevazı düşüşler yaşatıyor.