Ana Sayfa Global Haberler Fornite Nisanda Rekor Gelir Elde Etti!

Fornite Nisanda Rekor Gelir Elde Etti!

1353
Fornite Nisanda Rekor Gelir Elde Etti

Fornite Nisanda Rekor Gelir Elde Etti! – Hubogi Battle royale oyunları arasında iddialı bir yerde bulunan Epic Games yapımı Fortnite geçtiğimiz Nisan ayında şirketin kasasına 295 milyon dolar gelir getirdi.

Ücretsiz olarak oyun severlere sunulan Fortnite oyunu, oyun içi satın alma özellikleri ile büyük gelirler elde ediyor. PUBG ‘nin bedava alternatifi olarak gözüken Fortnite son dönemlerde rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. Yılın başında 126 milyon dolar aylık gelir elde eden oyun geçtiğimiz ay bu rakamı iki katından fazlaya çıkardı.

PC platformunun dışında mobil platformlarda da yayınlanan oyun, bu alanda da büyük başarılar elde etti. Birçok tartışmaya konu olan Fortnite’nin taklit bir oyun olmadığını da oyun severlere gösterdi. Henüz yılın yarısı gelmeden rekor rakamlara koşan oyunun yıl sonunda da büyük bir başarı elde ederek yeni rekorlar kırması bekleniyor.

Ayrıca Fortnite yapımcısı Epic Games, oyunun e-spor turnuvalarının ilk sezonu bütçesini 100 milyon dolar olarak belirlemesi de başka bir rekoru ortaya çıkardı. The International 2017 ‘ye göre bu rekor geçtiğimiz yıl DOTA ‘ya aitti. Ancak Epic Games Fortnite ile birlikte bu rekoru 4 ‘e katlayarak büyük bir başarı daha elde etmiş oldu.