Ana sayfa Espor Ford Türkiye 19 Mayıs’ta Espor Etkinliği Düzenliyor!

Ford Türkiye 19 Mayıs’ta Espor Etkinliği Düzenliyor!

706
Ford Türkiye 19 Mayıs'ta Espor Etkinliği Düzenliyor!
Ford Türkiye 19 Mayıs'ta Espor Etkinliği Düzenliyor!

Koronavirüs spor dünyasındaki aktivitelerin durma noktasına gelmesine sebep oldu. Birçok turnuva, lig ve farklı organizasyon iptal edildi veya ertelendi. İptal edilen ve ertelenen etkinliklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Alınan önlemler kapsamında yarış sporları da ertelendi. Ancak espor virüsün büyük bir tehlike oluşturduğu şu dönemde ayakta kalmayı başardı diyebiliriz. Sanal ortamda gerçekleştirilen mücadeleler kimse için tehlike oluşturmuyor. Ford Türkiye 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel olarak bir etkinlik gerçekleştirecek.

Düzenlenmesi planlanan bu etkinlikte gerçek ralli pilotları ve esporcular mücadele edecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yarış heyecanının sanal ortama taşınacağı etkinlikte oldukça önemli isimler yer alacak. iRacing isimli yarış simülasyonu oyununda verilecek mücadelede yer alacak isimler arasında Castrol Ford Team Türkiye ralli pilotları da bulunacak. Murat Bostancı, Ali Türkkan, Ümit Can Özdemir, Emre Hasbay ve Can Sarıhan’lı Ford takımının karşısına Mervan Tepelioğlu, Buğra Akpınar, Atakan Tarkan, Ozan Ülkügil ve Emir Aşarı çıkacak.

ford-turkiye-19-mayista-espor-etkinligi-duzenliyorYarış müsabakalarına özlem duyanların heyecanla beklediği bu etkinlik sunucu koltuğuna Serhan Acar oturacak. 2005’ten bu yana Türkiye’de Formula 1 yarışlarının naklen sunuculuğunu yapan tecrübeli isim, bu sefer profesyonel ralli pilotları ile esporcular arasındaki mücadeleyi canlı anlatımla sunacak.

Sim racing (sanal yarış) oyunlarının yer aldığı iRacing platformunda gerçekleşecek mücadelede Ford Fiesta’lar ile Rallycross yarış tipinde start verecek. “Formula 1’in Sesi” olarak da tanınan Serhan Acar heyecanlı anlatımıyla güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Ford Türkiye, günün anlam ve önemini de unutmuş değil. Yarışların öncesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir sanal kortej de gerçekleştirilecek. Etkinlik Ford Türkiye’nin YouTube kanalı üzerinden saat 16.00’da yayınlanmaya başlayacak.

ford-turkiye-19-mayista-espor-etkinligi-duzenliyorFord Türkiye, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sporu, heyecanı, karşılıklı mücadeleyi özleyen tüm gençleri ve kendini genç hisseden herkesi Ford Türkiye YouTube kanalında görmeyi bekliyor.

Ford Türkiye’nin websitesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu şekilde etkinlik hakkında daha detaylı bilgi almanız da mümkün. Aşağıda ise etkinliğin tanıtım videosu bulunuyor.