Ana sayfa Espor Florida Mutineers’ın Üyesi Maurice “Fero” Henriquez Hayatını Kaybetti!

Florida Mutineers’ın Üyesi Maurice “Fero” Henriquez Hayatını Kaybetti!

505
Call-Of-Duty-Pro-Fero

Profesyonel bir Call of Duty oyuncusu ve Florida Mutineers’ın yeni üyesi olan Maurice “Fero” Henriquez, 21 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Fero, bu yıl yeni çıkan ve ligin zirvesine yakın bir yerde tamamlanan ilk Call of Duty League’in katılımcısıydı. Daha önce 100 Thieves, Team Envy ve Reckless’ın üyesiydi ve topluluğun yetenekli ve sevilen bir üyesi olarak ün kazanmıştı.

Şimdi, profesyonel Call of Duty espor topluluğu onarılamaz bir kayıpla karşı karşıya kaldı. Florida Mutineers’ın tanınmış bir üyesi olan Maurice “Fero” Henriquez, beklenmedik bir şekilde 21 yaşında öldü. Henriquez’in Call of Duty ekibi Florida Mutineers tarafından kalp krizinden öldüğü doğrulandı.

100 Thieves, Team Kaliber, Team Envy, Reckless ve diğerleri başsağlığı diledi.

Fero’nun ölüm şekliyle ilgili resmi açıklamalardan önce, aile üyesi olduğunu iddia eden bir kişi intihar nedeniyle vefat ettiğini iddia etti. Bu iddiaların ardından gelen kafa karışıklığının ardından, Fero’nun takım arkadaşları ve aile üyeleri, ölümünün kalp krizinden kaynaklandığını doğruladı ve özellikle kendi canına kıydığı fikrini çürüttü. Fero’nun ailesi, ilk intihar raporunun iddia ettiği gibi depresyonla mücadele etmediğini ve ailesinin Fero’nun trajik ölümünün ardından mahremiyet arayışında olduğunu belirtti.

İnsanların, bir kişinin ölüm nedenleri hakkında bilinçli olarak yanlış bilgiler yayarak izleyicileri aldatma ve cezbetme eğiliminde olmaları derinden endişe verici. Maurice “Fero” Henriquez’in vefatı ailesi için kişisel bir trajediydi, bu da hiç kimsenin herhangi bir resmi onay olmaksızın saygısız varsayımları paylaşma hakkının olmadığı anlamına geliyor.

Bu yıl diğer yayıncıların ve profesyonel oyuncuların ölümlerinin ardından olduğu gibi, Fero’nun ölümü, oyuncularının sağlığına dikkat etme ve profesyonel oyun oynamanın daha olumlu olmasını sağlama konusunda e-spor organizasyonlarının ve oyun topluluğundaki diğerlerinin ihtiyacına ışık tutuyor.

Diğer yazılarımız için tıklayın!

Bizleri Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!