Ana sayfa Espor Faker, Bir LCS Takımından Açık Çek Teklif Aldı

Faker, Bir LCS Takımından Açık Çek Teklif Aldı

952
faker, league of legends, lcs

League of Legends’ın efsaneleri arasında zirvede yer alan Faker, Kuzey Amerika bölgesinde mücadele eden bir takımdan açık çek teklif aldı.

Faker açık çek teklifini reddetti!

Kore’deki bir radyo programında konuyu dile getiren yıldız oyuncu, bir takımdan açık çek aldığını belirtti. Yani yıldız isim ne kadar ücret alacağına kendi karar verecekti. Bu da onu belki de Kuzey Amerika’nın en çok kazanan esporcusu yapabilirdi. Ancak yıldız isim Los Angeles’a taşınma fikrine sıcak bakmadı ve Kore’de kaldı.

Koreli oyuncuya bu cömert teklifi hangi takımın yaptığı bilinmiyor. T1 ile kasım ayı içerisinde 2 yıllık yeni bir sözleşme imzalayan Faker, kariyerini Kore’de tamamlayacak gibi duruyor. Belki de oyuncunun İngilizce konusundaki yetersizliği onu bu kararı almaya itmiş olabilir.

Takım için büyük getirisi olacaktı!

Öte yandan taraftarlar arasında bu teklifi hangi takımın ve neden yaptığı konuşuluyor. Aslına bakarsanız bunu anlamak hiç de zor değil. Faker kuşkusuz dünya çapında en popüler League of Legends oyuncusu ve tartışmaya açık olmasına rağmen hâlâ birçok kişi tarafından en iyisi olarak görülüyor. Bu transfer teklifini kabul etseydi hayatında ilk defa Kore dışında farklı bir bölgede ve takımda mücadele etmiş olacaktı.

Böyle bir transferin takım için büyük bir getirisi olabilirdi. Ürün satışı, reklam kampanyaları ve etkinliklerden çok ciddi gelir elde edecekleri kuşkusuz. Bu nedenle açık çek yazmalarının bir nedeni de bu diyebiliriz. Takımın verdiği parayı karşılayacağı neredeyse kesin. Bunun yanında büyük bir taraftar kitlesi getirisi de olacaktı. Ancak tüm bunlar şu an için artık rafa kalktı. Çünkü Faker iki yıl daha T1 formasıyla mücadele edecek.