Ana sayfa Türkiye'den Haberler Fabrika Games, Voodoo’dan Yatırım Aldı!

Fabrika Games, Voodoo’dan Yatırım Aldı!

60
fabrika-games-voodoodan-yatirim-aldi

Fabrika Games, Voodoo’dan Yatırım Aldı! Ülkemizde yapılan oyun dünyası yatırımlarına bir yenisi eklendi. Yerli mobil oyun şirketi olan FabrikaGames, Fransa merkezli oyun şirketi Voodoo’dan yatırım aldı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan bu haber ile Fabrika Games de yatırım alan Türk oyun şirketleri arasına girdi. Öte yandan ülkemizdeki oyun şirketlerine yurt dışından ilginin devam ettiğini söylemek yanlış olmaz.

Yatırımda bulunan şirket Voodoo’nun azınlıkta da olsa hissedarları arasında Tencent yer alıyor. Yapılan bu yatırım ortaklığı ile birlikte Fabrika Games ve Voodoo birlikte yeni oyun ve Türkiye’de oyun geliştiricilere yeni fırsatlar sunmak için çalışacak. Geçtiğimiz günlerde her iki tarafta yatırım haberini doğruladı. Ancak yatırımın miktarı konusunda henüz açıklanan net bir bilgi yok.

Fabrika Games, Voodoo’dan Yatırım Aldı! Berat Oğuz tarafından 2019 yılında İstanbul’da kurulan stüdyo ilk oyunu olan Draw Car ile büyük başarı yakalamış ve 50 milyondan fazla indirme sayısına ulaşmıştı. Voodoo ile yapılan ortaklık sonrasında çalışmaların artacağı ve yeni oyunların yakında oyun severlerle olacağı da belirtildi. Ortaklığın diğer tarafındaki şirket Voodoo ise 2013 yılında Paris’te kuruldu. Stüdyonun 100’den fazla mobil oyunu ve aylık 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

Önümüzdeki günlerde gerek Fabrika Games tarafından gerekse Voodoo tarafından yatırımın miktarı hakkında da resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.