Ana sayfa Global Haberler Evolution Geliştiricilerinden Yeni Proje

Evolution Geliştiricilerinden Yeni Proje

661
Evolution Geliştiricilerinden Yeni Proje
Evolution Geliştiricilerinden Yeni Proje

Evolution Geliştiricilerinden Yeni Proje! – Hubogi Birleşik Krallık merkezli Sony şirketi olan Evolution Studios 2016 yılında şirketin aldığı karar ile kapatılmıştı. Motorstorm ve Driveclub gibi efsane yarış oyunlarının geliştiricisi olan stüdyo çalışanları bir diğer yarış oyunu yapan şirket Codemasters bünyesine dahil olmuştu. Geçtiğimiz günlerde çıkan haberler de Evolution Studios eski çalışanlarının Wushu Studios adında yeni bir stüdyo kurduklarını ve yeni bir proje üzerinde çalışmaya başladıklarını belirtti.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında kurulan Wushu Studios, İngiltere Liverpool merkezli stüdyosunda çalışmalarını sürdürüyor. Stüdyo ekibinde şuan 11 geliştirici yer alıyor. Stüdyonun baş ismi olan Alan McDermott, Tasarım Yönetmeni Nigel Kershaw ve Sanat Yönetmeni Stuart Trevor  ile birlikte Mass Effect 3 oyunundan tanınan geliştirici Alex Figini’de Wushu Studios kadrosunda yer alıyor.

Geçtiğimiz Eylül ayı itibariyle başladıkları projelerini Unreal Engine 4 ile geliştirdiklerini ancak ekibin alışık olduğu tarzın dışında yani yarış oyunlarından farklı bir oyun ile çıkış yapacakları belirtildi. Verilen bilgiler ışığından Wushu Studios’un piyasaya süreceği ilk oyunun bilim-kurgu türünde olacak.

Proje hakkında daha fazla ayrıntıya girmeyen şirketin önümüzdeki günlerde oyun hakkında resmi bir açıklama yapması da bekleniyor. Alışılmışın dışında farklı bir türde oyun ile piyasaya girecek olan Wushu Studios’un güçlü rakipleri karşısında nasıl bir yol izleyeceği merak edilen konular arasında. Önümüzdeki aylar Wushu Studios’un oyununun nasıl bir geri dönüş alacağını bizlere gösterecek.