Ana Sayfa Global Haberler ESL ve Techniker Krankenkasse’den Ortaklık Anlaşması

ESL ve Techniker Krankenkasse’den Ortaklık Anlaşması

1013
ESL ve Techniker Krankenkasse’den Ortaklık Anlaşması
ESL ve Techniker Krankenkasse’den Ortaklık Anlaşması

ESL ve Techniker Krankenkasse’den Ortaklık Anlaşması! Espor dünyasının önemli şirketlerinden olan ESL, geçtiğimiz günlerde Alman sağlık sigorta devleri arasında yer alan şirket Techniker Krankenkasse ile sağlık alanında partner olduklarını resmi olarak duyurdu. Bu partnerlik gelecek tüm ESL turnuvalarında Sigorta şirketinin de bulunmasını sağlayacak.

ESL ve Techniker Krankenkasse arasında yapılmış olan bu sağlık partnerliği iki yıl boyunca sürecek. İki yıl sürecek olan bu anlaşmanın ayrıntıları hakkında iki taraftan da resmi bir açıklama yapılmadı. Espor alanında oyuncuların ve e sporcuların yaşadığı en büyük sıkıntılardan olan sağlık konusunu ESL bu partnerlik ile minimuma indirmeyi hedefliyor. Uzun saatler boyunca PC, konsol veya telefon başında geçirilen egzersiz ve maçlar sonunda e sporcular gerek fiziksel gerekse ruhsal sağlık sıkıntıları yaşayabiliyor.

ESL ve Techniker Krankenkasse arasında yapılmış olan bu sağlık anlaşması ile oyuncular sağlık konusunda bilgilendirilecek ve sağlık sıkıntıları minimuma indirilecek. İlk etapta iki yıl olarak imzalanan bu partnerlik ilerleyen dönemlerde de devam edeceği tahmin ediliyor. Bu anlaşmanın ardından Techniker Krankenkasse bir turnuva düzenleyeceğini de duyurdu. TK University Open adını verdiği turnuvada üniversite öğrencileri mücadele edecek. Espor ve video oyun dünyasının büyümesi de devam ediyor. Bir sağlık şirketinin espor organizasyon şirketi ile partnerlik kurması ve ardından kendi e spor organizasyonunu düzenlemesi sektörün gelişiminin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.