Ana Sayfa Global Haberler Epic Games Store Oyuncuları Sevindirmeye Devam Edecek

Epic Games Store Oyuncuları Sevindirmeye Devam Edecek

915
epic-games-store-oyunculari-sevindirmeye-devam-edecek

Epic Games Store 2019 yılında oyunculara birçok bedava oyun dağıtımı yaptı. Bu sayede en büyük rakibi olan Steam ile rekabetini daha farklı noktalara taşıdı. Şirket, 2020 yılında da oyunculara bedava oyun dağıtmaya devam edeceğini açıkladı. Epic Games Store bu sayede 2020 yılında da oyuncuların dikkatini fazlasıyla çekmeye devam edecek.

Epic Games’in oyun platformu Epic Games Store, 2018 yılındaki çıkışından bu yana oyuncuların beğenisini kazanabilmek için onlara birçok fırsat sundu. Oyunculara verdiği büyük indirim kuponları ve her hafta dağıttığı bir ücretsiz oyunla oyun dünyasındaki uğrak noktalardan birini olmayı başardı.

2019 yılında birçok ücretsiz oyun dağıtan platformun 2020 yılı için bu yolu izleyip izlemeyeceği büyük merak konusu olmuştu. Yakın zamanda yaptığı acıkmayla birlikte bu yılda oyuncuları sevindirmeye devam edeceğini açıkladı.  Yani platforma üye olan yüz binlerce oyuncu, kütüphanelerine her hafta bir ya da birkaç oyunu ücretsiz ekleme fırsatına sahip olmaya bu yıl da devam edecek.

Epic Games Store zarar ediyor mu?

Epic Games Store’un oyunculara bu kadar ücretsiz oyun dağıtması tüm oyun dünyasının aklında soru işaretleri yaratmıştı. Şirketin oyuncu çekmeye çalışırken zarar edip etmediği merak konusu olmuştu. Ancak yapılan açıklamaya göre Epic Game Store şu anda 108 milyon üyesi var ve bu üyelere harcanan toplam bütçe 680 milyon doları buldu. Oyunculara göre şirket gelişip istediği konuma gelebilmesi için bu tür yollar izlemesi gerektiğini düşünüyor. Bu şekilde yatırımlar yaparak oyuncuların daha fazla dikkatini çeken platform için büyümek git gide kolaylaşacak olabilir.

Epic Games bu şekilde devam ederek en büyük rakibi Steam’e ulaşmaya çalışıyor. Oyuncular her ne kadar avantajlı bir platform olsa da bunun imkansız olduğunu söylüyorlar. Steam ve Epic Games Store’un arasındaki en büyük farklardan birinin oyuncuların sosyalleşme alanları olmasıdır. Steam artık yalnızca bir oyun satış platformu değil aynı zamanda oyuncuların birbirlerini takip ederek sosyalleştikleri bir platform olma özelliğini taşıyor. Ayrıca oyuncular birbirleriyle iletişime geçerek oyunlar hakkında kendilerini geliştirebiliyorlar.