Ana sayfa Global Haberler Epic Games, Fall Guys Geliştiricisini Satın Aldı

Epic Games, Fall Guys Geliştiricisini Satın Aldı

106
epic-games-fall-guys-mediatonic

Oyun endüstrisinin devlerinden Epic Games Fall Guys geliştiricisini satın aldı. Mediatonic’in üst şirketi olan Tonic Games Group artık bir Epic Games şirketi.

Çıkışından iki hafta önce, kapalı beta sürecinde Twitch’te en çok izlenen oyun olmayı ve ön siparişe açıldığı gibi Steam’de en çok satanlar listesine 6. sıradan girmeyi başaran Fall Guys için yeni bir gün doğuyor.

Fall Guys’ın geliştiricisi Mediatonic’in üst şirketi olan Tonic Games Group, Epic Games tarafından satın alındı.

Epic Games tarafından yapılan basın açıklamasında, şirketin CEO’su Tim Sweeney şu sözleri dile getiriyor:

Epic’in metaverse inşa etmeye yatırım yaptığı bir sır değil ve Tonic Games de bu hedefi paylaşıyor. Epic bu sanal geleceği inşa etmeye çalışırken, güçlü oyunlar, içerikler ve deneyimler oluşturmayı bilen harika yaratıcı yeteneklere ihtiyacımız var.

epic-games-fall-guys-gelistiricisini-satin-aldi

Tonic Games Group kurucu ortağı ve CEO’su Dave Bailey ise bu işbirliğiyle ilgili şu sözleri sarf etti:

Tonic Games Group’ta sık sık “herkes, kendileri için yapılmış gibi hisseden bir oyunu hak eder” deriz. Epic ile kendimiz için yapılmış bir ev bulduğumuzu hissediyoruz. Olumlu etkisi olan, başkalarını güçlendiren ve zamana meydan okuyan oyunları geliştirme ve destekleme misyonumuzu paylaşıyorlar ve ekipleriyle güçlerimizi birleştirmekten daha da heyecanlı olamazdık.

Epic Games’in yaptığı basın duyurusunda, bu birleşmenin oynayışı hiçbir şekilde değiştirmeyeceği, Epic’in Fall Guys‘ı tüm platformlardaki oyuncular için çok daha iyi bir deneyim haline getirmeye yatırım yapmaya devam edeceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Nintendo Switch ve Xbox platformlarına da geleceği duyurulan Fall Guys, kendine oyun piyasasında çok iyi bir yer edinmişti. Anlaşılan o ki, Epic Games’in satın alımıyla birlikte daha da güçlenmeye devam edecek.

%40 hissesi Tencent’e ait olan Epic Games, yaptığı yatırım ve işbirlikleriyle güçlenmeye ve piyasadaki yerini korumaya devam ediyor.