En İyi ve Çılgın Stardew Valley Modları

  724
  En-İyi-ve-Çılgın-Stardew-Valley-Modları

  En iyi Stardew Valley Modları! Stardew Valley resmi Steam Workshop desteğine sahip değil, ancak 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana mod oluşturma topluluğu kesinlikle çiçek açtı. Orada, hayvanlarınızın görünüşünü değiştirmekten, balık tutmayı kolaylaştırmaktan eşya eklemeye kadar her şeyi yapan binlerce mod var.

  Oyunun görünümünü değiştiren ve çiftlik hayatını daha kolay hale getiren en iyi Stardew Valley modları rehberimizi tamamen elden geçirdik. Bu modların çoğu ya resmi Stardew Valley Mod forumunda ya da oyunun Nexus Mods sayfasında bulundu ve her ikisi de her gün daha şaşırtıcı modlar alıyor. Modlarla bile Stardew Valley, düşük özellikli bir makinede oynanabilecek en iyi dizüstü bilgisayar oyunlarından biridir. Atlamadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, Stardew Valley’in hala aktif olarak güncelleme aldığıdır. Herhangi bir resmi mod desteği (henüz) olmadığı için, güncellemelerden sonra modların bozulması veya yeniden yüklenmesi gerekme olasılığı vardır, bu nedenle, değişiklikleri geri almanız gerekebileceği için değiştireceğiniz dosyaları yedeklemek akıllıca olacaktır.

  Stardew Valley modları nasıl kurulur

  Bu modların çoğu, oyunun XNB dosyalarında yapılan basit değişikliklerdir. Bu, onları kurmak için tek yapmanız gereken değiştirilmiş XNB’yi indirmek, ilgili XNB dosyasını Stardew Valley ‘Content’ klasöründe bulmak – varsayılan konum “C:\Steam\steamapps\common\Stardew Valley\Content” ve aradığınız XNB, ‘İçerik’ klasörü içindeki bir alt klasörde olabilir ve ardından orijinal XNB’yi indirdiğiniz ile değiştirin. Yine de dediğim gibi, modu kaldırmak istemeniz durumunda orijinalinin yedeğini almalısınız.

  Stardew Modlama API’sı (SMAPI)

  Daha karmaşık değişiklikler yapan modlar, “Stardew Modding API” veya kısaca SMAPI gerektirebilir. Bu, sık sık güncellenen ve DLL modlarını kullanmanıza izin veren topluluk yapımı bir API’dir. Bu modları kurmak, XNB olanlardan biraz daha büyük bir güçlüktür -önce SMAPI’yi kurmanız ve ardından SMAPI’nin mod klasörüne yerleştirmek için DLL modlarını indirmeniz gerekir- ama aynı zamanda bu modların oyunda çok daha derin değişiklikler yapmasına izin verir. Şunları yapabilirsiniz Stardew V üzerinde SMAPI indirmek sokak mo forumu dding ve ben mods kullanıldığı gerektirir işaretine emin olabilirsiniz.

  Stardew Valley Mod Yöneticisi (SDVMM)

  Ayrıca , modder yuuki tarafından oluşturulan, SDVMM adlı harika bir topluluk yapımı ModManager aracı da var. Bu, SMAPI’yi kurmanıza ve güncellemenize ve ayrıca tüm modlarınızı takip etmenize yardımcı olacaktır. Dosyaları tamamen kaldırmanıza gerek kalmadan belirli modları kolayca etkinleştirmenize ve devre dışı bırakmanıza olanak tanır, bu listede bir şey denemek, ancak modu sonsuza kadar sürdürmek istemiyorsanız size daha fazla esneklik sağlar.

  Stardew Valley İçerik Yaması

  En güncel Stardew Valley modlarının çoğu , XNB dosyalarını değiştirmeden tüm modları yükleyen, yüklemeyi ve kaldırmayı kolaylaştıran ve modlar arasındaki çakışma olasılığını azaltan bir araç olan Content Patcher ile uyumludur. Content Patcher, yukarıda belirtilen konumda Stardew Valley’in “mods” klasörüne açılabilir. Ardından Stardew Valley’i SMAPI ile çalıştırabilirsiniz.

  Şimdi modlara geçelim!

  YAPI DOKULARI

  Ali’nin Büyümüş Peri Binaları

  Buradan indirin

  Periler herkesin kişisel zevkine göre olmayacak, ancak Büyümüş Peri Binaları modu listemize dahil edileecek kadar güzel yapılmış. Tüm çiftlik binalarınızı pembe ve beyaz olacak, ayrıca sarmaşıklar ve çiçeklerle kaplayacak şekilde yeniden dokular.

  Hamam Kaplıcası

  Buradan indirin

  Pelikan Kasabası’nın kuzeyinde, enerjinizi tazeleyebileceğiniz hamam kullanışlıdır, ancak egzoz fanlarının ortamdaki uğultusu, pastoral vadide her zaman biraz yersiz hissettirir. Bathhouse Hot Spring modu, eski hamamı akan suyun yumuşak sesiyle tamamlanan güzel bir kaplıcaya dönüştürür.

  Eş Odası Yok

  Buradan indirin

  Eş olarak kimi takip edeceğime karar vermek, başladığım her yeni çiftliğin önemli bir parçası. Stardew’in tüm güzelliklerini ve güzelliğini sevsem de, sevgilim taşındığında ve kendi tuhaf hobi odasıyla evimin estetiğini tamamen mahvettiğinde her zaman biraz hayal kırıklığına uğrarım. Moderatör Lydocia’nın dediği gibi, “Evim senin için yeterince iyi değil miydi?” Eş Odası Yok, bu sorunu, eşiniz taşındığında eklediği fazladan odayı kaldırarak çözüyor. Evlilik, görünüşe göre uzlaşmayla ilgili, ancak dekorumun kutsallığı, ortada buluşmaya istekli olduğum bir alan değil.

  Modern Gotik İç

  Buradan indirin

  Dekordan bahsetmişken, modder Coldazrael’in Modern Gotik İç Mekanı, bir dizi iç mobilyayı koyu renkli ahşap ve sade beyaz kumaşlarla yeniden kaplıyor. Stardew’in vanilya mobilyalarının olanaklarını yıprattıysanız, Gotik mobilyalar yepyeni bir hava getiriyor.

  PORTRELER VE KARAKTER SPRİLERİ

  DCBurger’ın Portre Modu

  Buradan indirin

  Benim favori portre modum DCBurger’ın Portre Modu, birçok anime tarzı karakter düzenlemesinin ve cinsiyet değiştirmenin aksine DCBurger’ın portreleri daha cesur. Tüm karakterlerin kare çeneleri ve daha erkeksi özellikleri olan daha koyu bir stili var. Pelican Town’ın vanilya versiyonuna tam olarak uymayabilirler, ancak tatlılıktan hoş bir mola. Bu portreler , daha yüksek çözünürlüklü karakter portrelerine izin veren Portre moduna dayanır.

  Gigi’nin Yüksek Çözünürlüklü Portreler Modu

  Buradan indirin

  Tamamen farklı bir his için Gigi’nin Yüksek Çözünürlüklü Portreleri, karakterleri Pokemon ve One Piece’in bir ilişkisi varmış gibi hissettiren renkli anime portrelerine dönüştürüyor. Birkaç karakterden oluşan eğlenceli bir sahne. Özellikle Harvey, aptal bıyıklı adamdan doğrulanmış senpai’ye giderek bir haydut gibi davranıyor.

  Stardew Anime Modları

  Buradan indirin

  Stardew Anime Mods, iyi bir sebeple Stardew için en popüler portre modlarından biridir. Ayrıntılı ve parlak renkli piksel çalışması, Vanilya Stardew Valley ile mükemmel uyum sağlar. Ne yazık ki, çoğunlukla Stardew Valley’in genç kadınları için portreler içeriyor, yani bekarların hepsi kıyaslandığında biraz daha az ışıltılı görünecek.

  Canavar Vadisi

  Buradan indirin

  Canavarlarla, kılıçlarla ve kuşlarla çıkmayla ilgili oyunlar, geçen yıl ana oyun haline geldi ve Monster Valley, garip adımlarını sürdürüyor. “Hiç bir iblisle çıkmak istedin mi? Balçık bir kızı baştan çıkarmak mı? Bir deniz adamıyla evlenmek mi?” Modcu Blizzriel’e sorar. “Pekala, şimdi yapabilirsin!” Monster Valley, Pelikan Kasabası’nın en seçkinlerinin ve ailelerinin hem portrelerini hem de karakterlerini ürkütücü alternatiflere dönüştürüyor. Sebastian ve Robin iblis olurken, Maru ve Demetrius patchwork bebeklerdir. Elliott, elbette, bir deniz adamı.

  Daha fazla içerik için tıklayın

  Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!