Ana Sayfa Global Haberler EA Sports Premier Lig Lisans Anlaşmasını Yeniledi

EA Sports Premier Lig Lisans Anlaşmasını Yeniledi

125

Premier Lig, EA Sports ile bir ortaklık uzatması konusunda anlaştı.

Premier Lig, video oyunu geliştiricisi EA Sports ile çok yıllı bir ortaklık uzatması konusunda anlaştı. Yenilenen anlaşma kapsamında, şirketin yeni EA Sports FC oyunu erkekler liginin lider ortağı ve resmi lisans sahibi olarak hizmet verecek.EA Sports, 2016-17 sezonundan bu yana Premier Lig’in lider ortağı olurken, eski adı FIFA olan popüler video oyunu serisi için Premier Lig ile yapılan lisans anlaşması 1998-99 sezonuna kadar uzanıyor.

Genişletilen anlaşma sayesinde her kulüp, oyuncu, menajer, stadyum ve forma dahil olmak üzere bu ligde yer alan 20 kulübün tamamı yeni EA Sports FC 24 oyununda yer alacak.

EA Sports FC 24’ü 29 Eylül’de piyasaya sürecek.

Yapılan bu ortaklık, EA Sports FC Futures’ın lansmanı ile okul futbolu girişimleri ve taban tesislerine yatırım da dahil olmak üzere topluluk programlarının oluşturulması konusunda birlikte çalışmasını sağlayacak.

Premier Lig İcra Kurulu Başkanı Richard Masters şunları söyledi: “Premier League ve EA Sports uzun vadeli ortaklığımız sayesinde nesiller boyu futbolseverlere ilham verdi ve önümüzdeki yıllarda bunu geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.

“Yeni EA Sports FC 24 oyunu, bir parçası olmaktan gurur duyduğumuz önemli bir evrimdir. Bunun ötesinde, mevcut projelerimizi geliştirmeye ve heyecan verici yeni projeler sunmaya devam edeceğiz.

“EA Sports’un desteği sayesinde ePremier League espor turnuvası son beş sezonda büyük bir başarı elde etti ve şimdi birlikte ülke genelinde ve küresel olarak başka yerlerde topluluk girişimleri geliştiriyoruz.”