Ana Sayfa Espor EA Games Bütün Etkinliklerini Erteledi

EA Games Bütün Etkinliklerini Erteledi

897
ea-games-butun-etkinliklerini-erteledi

EA Games düzenleyeceği Apex Legends Global Series ve EA Sports FIFA 20 Global Series etkinliklerini Corona virüsünü tehlikesi nedeniyle ertelediğini açıkladı.

Corona virüsü espor dünyasını her geçen gün ertelemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de beklenen birçok etkinliğin ertelenme ya da iptal açıklamaları yapılmıştı. 2020 yılının beklenen birçok büyük espor etkinliği şimdiden tarihleri belli olmadan ertelendi. Bu olumsuz sonuçlara yol açan virüs, EA Games’i es geçmedi. Uzun yıllardan beri FIFA etkinlikleri her sene devam ediyordu. Bununla birlikte geçtiğimiz son birkaç senedir de başarı yakaladığı oyunu Apex Legends’ın espor etkinlikleri oluyordu.

Etkilenen etkinliklerin hangi tarihe ertelendiği henüz açıklanmadı. Bu etkinlikler arasından Apex Legens Global Series Major 1, 13 ve 15 Mart tarihleri arasında Texas’da gerçekleşecekti. EA Sports FIFA 20 Global Series’in ise daha çok güne yayılmış bir programı vardı. Apex Legens ertelenmiş olsa da FIFA’nın 2 etkinliği tamamen iptal edildi.

İptal edilenler arasında ise 3 -5 Nisan tarihleri arasında Bükreş’te gerçekleşecek olan FUT Champions Cup Stage V B ve 2 – 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan PlayStation Licensed Qualifying etkinliği oldu.

Ertelenen etkinlik ise 7 ve 8 Mart tarihleri arasında yapılacak olan ONMEBOL eLibertadores Online oldu.

EA Games ertelenen etkinlikleri telafi etmek istiyor

Bu olumsuz gelişmelerin ardında Electronic Arts, ertelenen etkinliklerin bir an önce gerçekleşmesini istediğini de söyledi.

Şirketin bu kararı vermesindeki en önemli sebep, diğer oyun şirketleriyle ortak. Şu an tüm dünyayla birlikte oyun dünyası da bu gündemden düşmeyen virüsle ilgili önlemler almaya çalışıyor. EA Games de üstüne düşeni yaparak yakın zamandaki etkinliklerini iptal etmeyi tercih etti.

Bu kararı almalarında, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi (CDC)’nin açıkladığı güncel bilgilerin çok etkili olduğunu söylediler. Bununla birlikte ertelenen etkinliklerle ilgili yeni bilgileri gelişmeler olunca oyuncularla paylaşacaklarını da belirttiler.