Ana sayfa Global Haberler EA Access Steam Ortaklığı Geliyor!

EA Access Steam Ortaklığı Geliyor!

674
ea-access-steam-ortakligi-geliyor

EA Access, Steam Ortaklığı Geliyor! Geçtiğimiz yıl EA Access’in Steam’e geleceği duyurusu resmi olarak yapılmış ve heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Anlık olarak Electronic Arts’a ait birçok oyun Steam’de yer alıyor. Bu oyunların Steam’de yer alması ile EA Access’in gelişinin adımları da atılmış oldu. Konu ile ilgili bir diğer gelişme ise oyunların sayfalarında EA Access’in yakın zamanda Steam’de olacağına dair görsellerin yer alması oldu.

Dragon Age Inquistion, Need for Speed, Unravel gibi Electronic Arts oyunları Steam’de yer almaya başladı. Bu geçiş ile birlikte Steam’de indirimlerde geldi. %50 oranında indirimler ile satışa sunulan oyunlar her ne kadar indirimli olsa da oyun severler tarafından pahalı bulundu. Halihazırda Xbox, PS gibi konsol platformlarında sunulan EA Access aboneliği yaklaşık 50 oyuna erişim şansı sağlıyor. EA Access sayesinde Electronic Arts’a özel oyunlarda erken erişimi ve ek indirim gibi imkanlarda oyunculara sunuluyor.

EA Access, Steam Ortaklığı Geliyor! Oyun kütüphanesinde FIFA, NBA Live, Madden, NHL gibi serilerin yanı sıra Need For Speed, Burnout, Battlefield, Battlefront, Dragon Age, Sims gibi pek çok popüler yapıma da yer veriliyor. Origin Access ile daha fazla oyunu oyunculara sunsa da fiyatlara bakıldığında Origin Access oldukça yüksek olduğu görülüyor. Electronic Arts, EA Access ile konsol tarafında olduğu gibi oyun severlere fırsat sunmak istiyor.

EA Access’in Steam’e geliş tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak çok yakında Steam üzerinden EA Access’e erişim sağlanabileceğini söylemek yanlış olmaz. Dünya genelinde ve ülkemizde ne zaman yayına gireceği ve abonelik ücretinin nasıl olacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. İlerleyen günlerde gerek Electronic Arts, gerekse Steam (Valve) tarafından konu ile ilgili resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.